DomůAkční nabídkaNavijáky na kapry do 1000 korun: Mají volnoběžnou brzdu a navinutý kvalitní...

Navijáky na kapry do 1000 korun: Mají volnoběžnou brzdu a navinutý kvalitní vlasec

- Reklama -

Situace s rostoucími cenami není nic příjemného. Naštěstí ale na rybářském trhu jsou produkty, které jsou k dostání za hodně zajímavé peníze. A to dokonce i navijáky na kapry s volnoběžnou brzdou. 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Navijáky na kapry s volnoběžnými brzdami jsou populárními modely. Právě volnoběžná brzda dovoluje úplné povolení cívky, takže při záběru nemá kapr téměř žádný odpor. Pak stačí jen otočit kličkou a vše je připraveno ke zdolávání. Není se čemu divit, že tento typ brzdy mají rybáři tolik rádi.

Jenže! V posledních měsících i některá rybařina citelně podražila, navijáky nevyjímaje. Přesto! Na trhu jdou pořád najít takové kaprové modely, které jsou k dostání za libové peníze. Tak jako například tento kaprový naviják od legendární německé značky DAM.

 

Naviják na kapry DAM Runshift 3L FS + vlasec Camo Line

Tohle je novinka od německé značky DAM, která je k dostání za super peníze, přitom nabízí vynikající vlastnosti. Ano, tento naviják je jedním z mála modelů na rybářském trhu, který je k dostání za méně jak 1000 korun. Takže rybář při jejich koupi neutratí půlku výplaty. Navijáky DAM Runshift 3L FS jsou k dostání na e-shopu Chyť a pusť za super peníze.

I když je tento naviják k dostání za fakt luxusní peníze, tak přesto nabízí super vlastnosti. Musíme začít pochopitelně brzdným systémem. Naviják je vybaven kvalitní volnoběžnou brzdou, která dovoluje citlivé nastavení navijáku tak, aby nekladl rybě při záběru žádný odpor. Následně pak stačí otočit cívkou a vše je připraveno ke zdolávání.

Kromě brzdného systému, který je krásně citlivý, takže reaguje i na jemné pohyby rybáře, nabízí i pravidelný a precizní chod. Rybář tak má jistotu, že navazovací materiál bude na cívku ukládaný bez nepříjemných nerovností a obloučků, které potom vadí například při nahazování.

Uvnitř navijáku pak najdeme bytelné a odolné součástky, které slibují dlouhodobé a bezproblémové používání. Rybář tak má jistotu, že navijáky vydrží i lov ryb v hodně těžkých podmínkách. Uvnitř těchto kaprových strojů jsou potom 2+1 ložiska, která se starají o pravidelný chod.

 

Na navijácích je už namotaný vlasec

Na navijácích pak najdeme například i antireverzní systém Infinite, ale i robustní překlapěč. I tohle jsou další plusy, které bychom spíše čekali u dražších navijáků. Velkou výhodu vidíme také v tom, že k navijáků je dodávána druhá náhradní cívka, takže rybář má mnohem širší možnosti využití těchto navijáků. Palec nahoru!

K dostání jsou dvě velikosti navijáků. Rybáři si můžou vybrat buďto menší naviják na kapry o velikosti 4000 (převodový poměr 5,2:1), anebo větší naviják o velikosti 5000 (převodový poměr 5,1:1). Oba navijáky se vyznačují nízkou hmotností, takže se s nimi při rybaření skvěle manipuluje – jak při nahazování, tak zdolávání ryby.

Další obrovskou výhodou je to, že na navijácích je už namotaný vlasec v kamuflážním zbarvení. Vlákno má černo-zelené zbarvení, takže je těžko rozpoznatelné i pro zkušenější ryby. Na modelu navijáku ve velikosti 4000 je namotaný vlasec o průměru 0,30 mm, na větším navijáku o velikosti 5000 pak vlasec o průměru 0,33 mm. Tohle jsou ideální průměry pro lov kaprů.

Namotané vlasce se vyznačují velkou pevností, takže vydrží i zdolávání větší ryby. Dalším plusem je oděruvzdornost, díky které lze s těmito vlasci chytat i na těžších terénech. A nesmíme zapomenout ani na nízkou paměť, takže na navazovacím materiálu se tolik netvoří nepříjemné obloučky, které následně vadí při nahazování. Levné navijáky DAM jsou k dostání na e-shopu Chyť a pusť za super cenu!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -