DomůNovinkyŽivotní rybářský souboj: Rybář na kajaku zapřáhl skoro 270kilogramového marlína

Životní rybářský souboj: Rybář na kajaku zapřáhl skoro 270kilogramového marlína

- Reklama -

Z některých rybářských soubojů doslova běhá mráz po zádech. Jedním z nich je určitě souboj rybáře, který na malém kajaku zapřáhl obrovského marlína. Souboj s touto obrovskou rybou natočili na video.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Americký rybář Scott Mutchler z Floridy se vydal na ryby do Panamy. Právě tady v tropických vodách oceánu žijí obrovské ryby. Kdekdo by si pomyslel, že rybář bude ryby chytat z nějaké luxusní jachty. Ovšem chyba lávky! Jeho oblíbenou rybářskou disciplínou je mořský lov z kajaku. A právě na takto malém plavidle zahákl neuvěřitelnou rybu!

 

Na kajaku zapřáhl rybí monstrum

Rybář Scott Mutchler měl podle všeho spadeno především na tuňáky pruhované. Nenechte se zmást názvem, tyto ryby patří do čeledi makrelovitých, přesto jejich délka může dosáhnout až 1 metru a váhy přes 30 kilogramů. Tyto ryby těsně pod hladinou vytváří obrovská hejna, která čítají až desetitisíce kusů.

VIDEO: Souboj s divokým marlínem! Zdolávání, které u nás nezažijete

Americkému lovci se zprvu sice podařilo ulovit menšího tuňáka pruhovaného, ovšem pak se nic nedělo. Proto změnil strategii. Nastraženou rybu spustil do větší hloubky s nadějí, že přijde záběr. A ten skutečně přišel! V prutu ucítil opravdu silný tah, takže bylo jasné, že tohle bude něco většího.

Až po několika chvílích ryba vyskočila nad hladinu! Tu prorazilo „ostré tělo“ marlína, který vyletěl z hlubiny jako vystřelený šíp. Neskutečná ryba, která začala rybáře táhnout na malém kajaku.

Bylo tak nutné dojet k větší lodi, a odtamtud se pokusit marlína dostat k lodi. To se sice povedlo, nakonec ale o rybu přišli. Rybáři z videa odhadovali, že zaseknutý marlín mohl vážit okolo 600 liber, což je v přepočtu lehce přes 270 kilogramů váhy.

 

Black marlin: Ryba, která může mít až 750 kilo

Marlín indický (black marlin – istiompax indica) žije v tropických a subtropických vodách Indického, ale také Tichého oceánu. Tato ryba může dorůstat délky přes 4,5 metru a dosahovat váhy až 750 kilogramů. Jedná se o rybu, která dokáže dosáhnout velmi rychlé rychlosti, která se blíží až 40 kilometrů za hodinu.  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -