DomůNávnady a nástrahyLov kaprů na method feeder: Jak vyrobit výborné krmení z „masa“? Jednoduchý...

Lov kaprů na method feeder: Jak vyrobit výborné krmení z „masa“? Jednoduchý návod! 

- Reklama -

Method feeder patří k nejoblíbenějším disciplínám posledních sezón. A ono se není čemu divit. Díky této nádherné rybářské disciplíně je rybář schopen za velice krátkou dobu nachytat spoustu krásných ryb. Aby byly výsledky co nejlepší, je zapotřebí používat kvalitní návnadu. Návnadu, která dokáže k nástraze přilákat i pasivnější ryby. Co použít? Určitě něco masového, protože masové složky mají kapři velice rádi!

Je to známá věc: Kapři mají masové složky v krmení rádi proto, že věrně „napodobují“ přirozenou potravu kaprů, která se skládá i z bezobratlých živočichů, kteří žijí v našich revírech. A kapři „vědí“, že právě tato potrava patří k energeticky nejbohatším, a že jim dodá tolik potřebnou energii.

Toho by měli rybáři využít! Co tedy do krmení dát? Můžete do krmné směsi přisypat nějakou rybí moučku a tu přidat do krmítka. Anebo být ještě trochu důmyslnější! Jak? Co takhle rozemlít masové boilies a pelety na jemný prášek a s tím lákat kapry k nástraze? Dává to smysl! Masové boilies a pelety obsahují celou řadu atraktivních látek, tak proč je nepoužít do krmení? Vyzkoušejte to!

Část boilies a pelet rozemelte na jemnější prášek, který funguje jako pojivo, a část boilies a pelet nechte hrubší a přidávejte je do krmení. Vznikne tak naprosto dokonalá návnada, která má výborné složení, ve vodě parádně „pracuje“ a obsahuje i hrubší částice, které zastaví kapry na lovném místě. Tohle funguje! A moc dobře!

Při lovu s tímto krmení doporučujeme používat masovou nástrahu. Na druhou stranu, fantazii se meze nekladou! Proto můžete k tomu krmení nastražit i nějakou výraznou plovku s výraznou vůní a barvou. Toto krmení je výborné zejména na jaře nebo na podzim, kdy ryby potřebují rychle doplnit chybějící „zásoby“ po zimním nehostinném období nebo před třením. Vyzkoušejte!

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Lze použít libovolné suroviny!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -