Domů Návnady a nástrahy Krmné směsi Lov kaprů ve studené vodě: Jak připravit TOP krmení na kapry do...

Lov kaprů ve studené vodě: Jak připravit TOP krmení na kapry do studené vody?

- Reklama -

Lov kaprů ve studené vodě má svá specifika. A to zejména proto, že při lovu ve studené vodě se nástrahy „chovají“ jinak. Nástrahy, ale i návnady, které fungují v teplé vodě, nemusí spolehlivě „pracovat“ za nízkých teplot. To je dáno například tím, že nástrahy a návnady do teplé vody obsahují takové suroviny, které v teplé vodě dobře vypouští pachovou stopu nebo dobře uvolňují drobné částečky. Tuto věc rozhodně nepodceňujte a ve studené vodě používejte takové nástrahy a návnady, které za nízkých teplot spolehlivě „pracují“. Na to je zapotřebí myslet!

Na přiloženém videu uvidíte, že do krmení do studené vody je vhodné dát masové pelety. Tohle je dvousečné! Proč? Na jednu stranu masové pelety lépe pracují v teplé vodě, protože obsahují spoustu olejů, které se z pelet spolehlivě vypouští do 10 a více stupňů Celsia. Když je voda studenější, oleje „nepracují“ tak, jak by měly. Jenže! Masové pelety prostě obsahují spoustu TOP surovin, které kapři milují! A zejména, ve studené vodě kapři často „sahají“ po potravě, která je nutričně bohatá, a která jim dodá tolik potřebnou energii – takže „maso“.

Příklad z praxe: V období, kdy je u nás studená voda (podzim, zima, časné jaro), jsou dna našich revírů tmavá a šedivá. Je to logické! V tomto období leží na dně spousta mrtvé vegetace. A právě v tomto podkladu by se mohlo naše krmení „ztratit“. Proto je vhodné do krmení do studené vody přidat bílou (světlou) složku krmení. Na trhu je celá řada krmných směsí, které mají světlé zbarvení – při nejhorším lze použít klasickou strouhanku nebo kusy pečiva. Tím spolehlivě upoutáte pozornost kaprů! Skutečně! Kapři velice dobře vidí kontrastní věci – tedy světlé předměty na tmavém dně. Nezapomínejte na to!

Samozřejmě, krmení je velice vhodné (tak jako na videu) zatraktivnit tekutým atraktorem. Ten se do krmné směsi nádherně vsaje (doporučujeme nechat odležet minimálně na 15 minut, ideálně déle). Pachová stopa je pak i ve studené vodě opravdu intenzivní a dokáže na lovné místo přilákat i pasivní kapry. Vyzkoušejte!

Pojďme si na videu ukázat, jak je možné rychle a jednoduše připravit krmení na kapry do studené vody. Tohle funguje!

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Pro přípravu krmení na kapry do studené vody lze použít libovolné suroviny.

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -