skingbranding-banner

NOVÝ RYBÁŘSKÝ ZÁKON: Schváleno! Podložky pod ryby budou od roku 2019 povinné!


Slovenští rybáři měli tento týden demonstrovat před tamním ministerstvem životního prostředí kvůli chystané vyhlášce k novému rybářskému zákonu. Nová vyhláška měla výrazně omezit denní dobu lovu, což se slovenským rybářům nelíbilo. A zdá se, že nátlak na úřad zafungoval! Ministerstvo slíbilo nápravu. Na slovenských kaprových vodách by se tak mělo chytat od června do října non-stop. Nová vyhláška počítala s tím, že v květnu se bude lovit do 21 hodin, což se má také změnit, takže rybáři budou moci chytat až do půlnoci. Navíc, od roku 2019 vstupuje v platnost nový zákon, který zavádí i nová pravidla…

S informací přišel slovenský rybářský web k70.sk. Na něm se píše: „Prosby rybářů a velká vlna kritiky byla částečně vyslyšena. Protest, který se měl konat toto úterý po jednání na ministerstvu životního prostředí, je odložený. Zúčastněné strany našly předběžnou dohodu a rybářům bylo přislíbeno, že ve vyhlášce bude doba lovu na kaprových vodách ponechána v měsíci květen od 4 hodin do půlnoci, a v říjnu se bude lovit non-stop (non-stop by se mělo rybařit od června do října).“

„Tato informace stále není oficiální, jednání stále běží! Ale rybáři mají příslib! Všechno se rozhodne 12. listopadu. Snad nás nepodvedou.“

Zdá se tedy, že tlak rybářů by mohl přinést tolik kýžené ovoce. Ale jak je psáno na webu k70.sk – zatím tenhle návrh není schválen. Všechno se rozhodne 12. listopadu při připomínkovém jednání. Toho by se podle zmíněného webu měly zúčastnit všechny strany.

Kompletní informace zjistíte ZDE

 

Nový zákon na Slovensku: Podložky pod ryby budou povinné!   

Od roku 2019 bude na Slovensku platit i nový rybářský zákon. Ten upravuje například novou dobu lovu, která se ale bude ještě pravděpodobně měnit – pokud tedy bude schválena nová vyhláška. Nový rybářský zákon dále například zavádí celoplošnou K-70. Na svazových revírech na Slovensku tak nebude možné si ponechat většího kapra, který přesáhne 70 centimetrovou hranici.

Hodně diskutabilním bodem pak je i to, že od roku 2019 budou muset rybáři používat podložky pod ryby. V zákoně se přímo píše: „Lovící při lovu musí mít metr potřebný na zjištění délky ulovené ryby, uvolňovač háčků, podběrák nebo vylovovací kleště a při lovu na kaprových vodách i váhu a podložku pod ryby.“

O novém zákoně pro rybáře na Slovensku zjistíte více ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Kauza Bečva nekončí: Druhé odložení klíčového posudku! „Případ je složitý!“ říká znalec

admin | přečteno: 90x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Ani napodruhé soudní znalec Jiří Klicpera nepředložil vypracovaný klíčový posudek …

Jakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez znalostí k ničemu!“

admin | přečteno: 8260x | 2.03.2021 | 8 komentářů

Jakub Vágner nedávno na své stránce na facebooku zveřejnil fotografii …

PŘEHLEDNĚ: Severočeští rybáři nasadili přes 290 000 kaprů! Zvýšil se počet candátů

admin | přečteno: 551x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Severočeský územní svaz zveřejnil velmi zajímavá data o nasazovaných rybách …

Komentáře

  • Podložku pod ryby používám a jako povinnost výbavy každého rybáře by ji zavedl i u nás. Někteří s rybami zacházejí, jako…., nechci použít vulgární přirovnání.

    • To máš pravdu ale ty co to dělají ty ryby budou tahat stejně prasacky i s podložkou.

  • Aha, podložka je ok,jen by mne zajímalo jestli jí budu muset používat i na cejny,plotice atd.

  • Takze tato vyhlaska budou platit jen pro slovensko ?

    • Ano…

      Redakce InRybar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.