DomůNávnady a nástrahyKrmné směsiPro začátečníky: Lov kaprů na feeder. Proč používat PVA punčochy a partikl?

Pro začátečníky: Lov kaprů na feeder. Proč používat PVA punčochy a partikl?

- Reklama -

Lov kaprů na feeder je prostě neodmyslitelně spojen s krmítkem. Krmítko je jednoduše symbolem této nádherné rybářské disciplíny. Ovšem! Rybáři kolikrát zapomínají na to, že při této rybařině lze efektivně používat i PVA punčochy. Právě s jejich pomocí jsme schopni nástrahu schovat do další kupky krmení. Při lovu kaprů na PVA punčochu určitě nezanevírejte, protože jde o velice šikovnou pomůcku.

Princip PVA punčochy je v tom, že ji naplníme nějakým atraktivním krmením, a poté ji takto nachystanou připevníme k háčku. Po nahození do vodního prostředí se PVA punčocha rozpustí, takže nástraha zůstane ležet v kupce krmení. Může být něco atraktivnějšího?

Tato metoda je často spojována s klasickou kaprařinou, ale proč to nepoužít i u lovu na feeder? Do krmítka dáme krmení, které vytváří pachovou stopu, která láká kapry na lovné místo, přitom do PVA punčochy dáme „něco k snědku“, takže záběr je téměř jistý. Tento postup funguje!

Pro zatraktivnění nástrahy je například vhodné použít partikl – řepku, lněné nebo konopné semínka a další dobroty. Partikl je výborný v tom, že kaprům prostě chutná. Pokud kapr na podobnou návnadu narazí, nechá ji ležet jen málokdy. Partikl můžeme smíchat i s drobnými peletkami, které na dně u háčku vytvoří neodolatelné sousto (viz přiložené video)!

Suma sumárum: PVA materiály nejsou určené jen pro milovníky „klasické“ kaprařiny. Ne, s pomocí těchto chytrých pomůcek můžeme při lovu na feeder výrazným způsobem zvýšit šance na úspěch. Rozhodně to někdy vyzkoušejte!

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Lze použít libovolné suroviny!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -