DomůNovinkyPodezřelá volba předsedy: „Mezi rybáři mohou být lidé, kteří nejsou členy ČRS,“...

Podezřelá volba předsedy: „Mezi rybáři mohou být lidé, kteří nejsou členy ČRS,“ kritizují někteří funkcionáři

- Reklama -

Volba předsedy Českého rybářského svazu se blíží. A mezi některými to už pořádně vře! Například místopředseda středočeských rybářů Radek Zahrádka kritizuje vedení svazu za to, že delegáti se budou muset prokázat průkazem totožnost – třeba občanským průkazem. Ovšem místopředseda Zahrádka říká, že rybáři se musí prokázat členskou legitimací. Na první pohled se to zdá jako detail, ovšem v praxi to může znamenat, že mezi delegáty a členy ČRS budou lidé, kteří už nemají s rybařinou nic společného…

Celá problematika je například popsána i na stránce Volební sněm ČRS 2018 na Facebooku. Tam se píše:

Letos budou delegáti XVII. Republikového sněmu prokazovat svou totožnost delegačním lístkem a průkazem totožnosti. Dobrá, je to v rozporu se Stanovami (průkazem člena ČRS je členská legitimace), ale co by člověk neudělal pro hladký chod Sněmu.

Jen si kladu otázku: Dá se z občanského průkazu či jiného průkazu totožnosti zjistit, zda je člověk členem ČRS? Nedá! Nemůže se pak stát, že na vrcholném aktu ČRS bude zaregistrován „nečlen“? Ptáte se, jak by se tam dostal? Co by tam dělal?

Zatím stále platí, že na Sněm jsou obesláni za Severočeský územní svaz delegáti, kteří byli zvoleni v roce 2014. A to je dost dlouhá doba na to, aby někomu zaniklo členství. Teď budu přehánět a vezmu to s humorem.

Co když nějaký delegát pověsil rybařinu na hřebík, zaniklo mu členství a ponechal si třeba jen členství ve Svazu včelařů? Bude tedy včelař rozhodovat za rybáře? Prosím, berte to s rezervou a úsměvem na rtech. Jen chci poukázat na to, že prokazování se průkazem totožnosti není to pravé ořechové, rybáři se prokazují členskou legitimací. A tak to je zakotveno i ve Stanovách.

A na tento text zareagoval i zmíněný pan Radek Zahrádka, který je místopředsedou Středočeského územního svazu. Ten napsal:

Proto jsem poslal dotaz na vedení ČRS, pořád trvají a chtějí průkaz totožností, ale ten včelař nebo králíkař je velká realita. Já to jen nechápu, proč se nekontroluje členský průkaz a zbytečně bude problém. Jinak jsem rád, že se to začalo kontrolovat, dřív nikdo nechtěl ani členský průkaz a ani průkaz totožnosti, který jsem ve stanovách tedy nenašel.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -