DomůNávnady a nástrahyKrmné směsiPro začátečníky: Účinný lov kaprů! Jak připravit PVA sáček nebo punčochu s...

Pro začátečníky: Účinný lov kaprů! Jak připravit PVA sáček nebo punčochu s krmením?

- Reklama -

PVA sáčky a punčochy jsou velmi oblíbenými pomůckami při lovu kapitálních kaprů. A není se vůbec čemu divit! S těmito pomůckami jste schopni vytvořit velmi lákavé krmné místečko, které kapry jistojistě zaujme. Obrovskou výhodou těchto pomůcek je, že s jejich pomocí nádherně schováte nástrahu do lákavého krmení. Na trhu je k dostání nespočet PVA sáčků a punčoch, stačí si jen vybrat.

Zapomněli jsme říct, že PVA materiály se při kontaktu s vodou zcela rozpustí. Takže po vhození do vody se sáček nebo punčocha rozpustí a okolo nástrahy se rozprostře krmení, které bylo uvnitř. Následně tak vznikne lákavé krmné místečko, které nepřehlédne žádný kapr.

Důležitá informace: PVA sáčky a punčochy voda sice rozpustí, ovšem tyto materiály nerozpustí boostery, dipy a tekuté potravy. Takže do PVA sáčků a punčoch můžete nalévat tyto tekuté atraktory!

Do PVA sáčků můžeme dávat i velmi jemné směsi (PVA sáčky nemají oka, ze kterých by se směs vysypala). Takže nejprve do sáčku dáme sypkou směs, poté tam vložíme nástrahu (ideálně celou montáž), a vše můžeme zasypat zase sypkou směsi nebo nějakou hrubší návnadou (pelety, kusy boilies).

Tipy a triky: Pokud budete s PVA sáčkem nahazovat, pak rozhodně doporučujeme zalepit rohy PVA sáčku (viz přiložené video). Díky tomu totiž má PVA sáček mnohem lepší aerodynamický tvar, takže montáž letí dále, protože ve vzduchu má menší odpor. A ještě něco! Aby PVA sáček rychleji klesl ke dnu, tak je dobré s pomocí jehly do něj udělat několik dírek. Z PVA sáčku se po vhození tak rychle vytlačí vzduch, takže montáž rychleji klesne ke dnu. Pro lepší fixaci PVA sáčku k montáži doporučujeme používat PVA pásku!

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Do PVA sáčku dávejte krmení podle vlastního uvážení a potřeb!

Co se týče PVA punčoch. I do nich můžete dávat sypké atraktory (záleží na průměru ok). Tato PVA pomůcka je výhodnější v tom monetě, kdy potřebujeme mít u montáže více krmení. Díky velké délce PVA punčochy (v balení je několik metrů), můžeme s touto pomůckou dopravit do vody mnohem více krmení!

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Do PVA punčoch dávejte krmení podle vlastního uvážení a potřeb!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -