DomůNávnady a nástrahyKrmné směsiZapomenutá surovina: Rychlé a jednoduché krmení z ořechů! Jak na to?

Zapomenutá surovina: Rychlé a jednoduché krmení z ořechů! Jak na to?

- Reklama -

Ořechy patří k nejosvědčenějším přísadám, které dávají krmným směsím absolutně unikátní vůni a chuť. V minulosti celá řada těch nejznámějších rybářských firem na ořechy vsázela. A ořechy byly častou surovinou v krmných směsích, což odstartovalo obrovský boom. Možná je to jenom náš dojem, ale v současnosti jsou ořechy trochu v ústraní, a to je velká škoda! Znova: Ořechy dávají krmení naprosto dokonalou vůni a chuť, ale také strukturu (při hrubším namletí).

Na přiloženém videu si můžete prohlédnout, jak autor dává do základní krmné směsi namleté tygří ořechy. Ano, tohle je surovina, která je ve světě kaprařiny často používaná. Pochopitelně, pro zatraktivnění krmné směsi lze použít nejrůznější ořechy. S množstvím to netřeba přehánět! Ořechy mají docela silnou vůni, a proto jich není třeba přidávat mnoho.

Na videu rovněž vidíte, že autor ořechy mele opravdu najemno. To samozřejmě není špatně, ovšem můžete vyzkoušet rozemlít ořechy i na hrubší kusy (s pomocí krushe). Výsledkem bude, že v naší krmné směsi budou hrubší části, které budou kaprům určitě chutnat.

Krmení lze ještě doladit například drobnými peletkami. Znova: Drobné peletky dají krmení zajímavou strukturu, přitom masové složky v krmení patří k těm nejlepším. Smícháním masových peletek spolu s ořechy tak může být velice silnou „zbraní“ na kapry. Tohle funguje!

Nakonec si prosím všimněte jednoho detailu: Autor videa do krmení dá i tekutý atraktor a nechá celé krmení na 24 hodin odležet. To je výborné! Krmení se nádherně promísí, všechno do sebe luxusně nasákne. Výsledkem tak bude TOP krmení, které nabízí jak masovou, tak ale i ořechovou vůni. Výsledek je opravdu dokonalý! Samozřejmě, nemusíte krmení nechat odležet na 24 hodin, klidně stačí na kratší dobu. Ale čím déle, tím lépe! Pokud tedy nebudete nechávat krmení na ostrém sluníčku…

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Lze použít libovolné suroviny!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -