Domů Návnady a nástrahy Lov kaprů na partikl: Jak efektivně nastražit drobná semínka? Tohle vyzkoušejte!

Lov kaprů na partikl: Jak efektivně nastražit drobná semínka? Tohle vyzkoušejte!

- Reklama -

Partikl patří od nepaměti k TOP návnadám na kapry. Drobná semínka velmi často obsahují velmi atraktivní látky. Navíc, některý druh partiklu (např. řepka) má vysoký podíl olejnatých složek, které ve vodním prostředí vytváří zajímavě hustou „stopu“. Lněné semínko zase například obsahuje užitečné Omega-3 mastné kyseliny, které dělají z této návnady vyhledávanou kapří pochoutku. Proto jsou tyto suroviny tak oblíbené v kaprařském světě. V momentě, kdy ale chceme tato semínka nastražit, narazíme na problém.

Titěrná semínka řepky jen stěží nastražíte na velký kaprový háček. Jednoduše to nejde. To samé platí o lněném nebo konopném semínku. Prostě, tento druh partiklu je opravdu moc malý na nastražení. Existuje ale jednoduchý fígl! Speciální lepidlo, díky kterému můžeme vytvořit opravdu našlapanou nástrahu na kapry. Pokud kapři tato semínka s chutí sbírají, byla by škoda na ně nechytat.

Principem tohoto lovu je, že s pomocí lepidla vytvoříme ze semínek zajímavou nástrahu. Tu následně v podobě kuličky nebo válečku nastražíme pod háček. To ale není všechno! K nástraze je vhodné s pomocí PVA punčochy přidat i menší množství tohoto drobného partiklu. Proč? Právě v něm s velkým úspěchem schováme naši chutnou nástrahu. Tuhle lest kapr neprokoukne.

Tato metoda lovu je obzvlášť úspěšná v tom momentě, kdy s partiklem masivněji krmíme. Nástrahu ve velkém množství semínek velice snadno schováme. Takže aktivní kapři si jen těžko všimnou zrady. Tohle funguje i na velké a zkušené kapry!

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -