DomůNovinkyNon-stop rybaření na svazovou povolenku v květnu? Na této pískovně to jde!

Non-stop rybaření na svazovou povolenku v květnu? Na této pískovně to jde!

- Reklama -

Non-stop rybaření je velmi populární rybářskou „kratochvílí“. Rybáři prostě rádi chytají ryby přes noc, kdy tenhle lov nabízí zcela neopakovatelnou atmosféru. Jenže! Drtivá většina svazových lokalit nabízí non-stop rybaření až od poloviny června! Je vůbec možné chytat se svazovou povolenkou non-stop na nějaké svazové lokalitě? Ano jde! Středočeský územní svaz umožňuje non-stop rybaření na populární pískovně…

Středočeský územní svaz láká rybáře na květnové non-stop rybaření na pískovně Písková Lhota, na které se loví ryby v režimu rybníkářství. Tato svazová lokalita má rozlohu 12 hektarů, a rybáři ji naleznou jen malý kousek od Prahy. Jelikož se na této vodní ploše rybaří v režimu rybníkářství, tak zde platí rozdílná pravidla.

Kukuřice na ryby: Chutná i těm největším kaprům? Jak s ní krmit? 

„Od 1. května až do 30. září je na pískovně povolen i 24hodinový rybolov, pro který je určena místenka ve výši 100 Kč, kterou zájemce uhradí prostřednictvím SMS ve tvaru HOPIS100 na tel. 90211. Po zaplacení této místenky dotyčný může na pískovně setrvat 24 hodin (např. zaplatí si místenku v pátek v 15:00 hod. a na pískovně může provádět odlov do sobotních 15:00 hod.),“ vysvětluje Středočeský územní svaz.

VIDEO: Jak vypadá pískovna Písková Lhota? 

Velkým plusem pro rybáře z větší vzdálenosti je to, že rybáři si u pískovny mohou postavit rybářský bivak, anebo pobývat v karavanu na určeném místě. Tohle je super! „Na pískovně má povoleno bivakovat, ale bez podlážky, anebo parkovat karavanem či obytným vozem na určené ploše,“ uvedl Středočeský územní svaz.

Svazová pískovna Písková Lhota patří k TOP revírům, který nabízí opravdu nádherné ryby! A proto Středočeský územní svaz nepodceňuje ochranu tamní rybí obsádky. „Od května budou na pískovně nepřetržitě působit správci, kteří budou kontrolovat nejen dodržování stanovených podmínek, ale i výše zmínění pobyty,“ upozorňuje vedení středočeských rybářů.

Vzhledem k tomu, že na pískovně se už řešily různé excesy ze strany nepoctivých rybářů, tak kontroly budou důsledné. „Děkujeme všem, kteří dodržují pravidla, nikoho nechceme zbytečně sekýrovat, ale na druhou stranu chceme na pískovně udržet pořádek. Věříme totiž, že řada slušných rybářů jezdí na pískovnu i proto, že kromě úlovků tráví čas i v příjemném prostředí,“ uvedl Středočeský územní svaz.

 

Vybraná pravidla na Pískové Lhotě

Provádět odlov ryb na vodních plochách, které jsou vedeny jako provozovny chovatele ČRS, z. s., SÚS a místních organizací v něm sdružených provozujících vodní plochy, lze pouze za předpokladu, že si uchazeč o odlov stáhl a vytiskl Oprávnění rybníkáře z webu SÚS crs-sus.cz v sekci Rybníkářství a je držitelem celorepublikové, celosvazové nebo středočeské mimopstruhové povolenky, která je nedílnou přílohou Oprávnění rybníkáře. Bez tohoto oprávnění a potvrzující SMS zprávy (tzv. místenky) v telefonu, nelze na těchto vodních plochách lov provádět.

„Na vodní ploše byl Pískovna Písková Lhota byl zahájený prodej hostovací povolenky. Zájemci si ji mohou zakoupit u správce pískovny. Povolenky se prodávají 3 denní – 450 Kč a 10 denní – 650 Kč,“ uvedl Středočeský územní svaz. 

Horní míra u candáta obecného je 70 cm včetně – to znamená, že lovící si smí na této vodní ploše ponechat candáta v rozmezí od 50 do 69 cm, od 70 cm včetně musí být úlovek okamžitě s maximální šetrností vrácen do vodní plochy

Horní míra u štiky obecné je 80 cm včetně – to znamená, že lovící si smí na této vodní ploše ponechat štiku obecnou v rozmezí od 60 do 79 cm, od 80 cm včetně musí být úlovek okamžitě s maximální šetrností vrácen do vodní plochy.

Platí K60, úlovek kapra od 60 cm (včetně) se musí okamžitě bez prodlení vrátit do vodní plochy, kde byl uloven. Okoun říční a všechny druhy jesetera je možno lovit pouze v režimu CHYŤ A PUSŤ, kdy úlovek těchto druhů ryb musí být okamžitě bez prodlení s největší šetrností vrácen zpět do vodní plochy.

Kukuřice na ryby: Chutná i těm největším kaprům? Jak s ní krmit? 

Minimální velikost nástrahy při lovu na rybku a její části je 15 cm, to vše za použití pouze jednoháčku. Je zakázáno používání zavážecí lodičky. Zakrmování je povoleno rukou, prakem, bombou, raketou, kobrou. Při lovu na položenou je zakázáno používat pletené kmenové nebo odhozové šňůry. Lovící je povinen se podrobit kontrole při odlovu včetně přístřešku, zavazadel a vozidla, a to rybníkářem pověřenou osobou k provádění kontroly.“

KOMPLETNÍ INFO: Jaká pravidla platí na Pískové Lhotě? 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Hýbnerovy „soukromáky“, kdyby Rada měla koule, dávno by Středočeši byli odstřihnuti od celosvazových povolenek a objížděli by si tyhle svý nerevíry.

  2. Ropa, jasné a co praha a další Us, praha má těchto ploch 23 jen bez mistenky, Jihočeši 10, Severočeši 12 a Západočeši 3 jen přiblblý východočesi mají hovno protože tam jsou 100 let za opicema taky by měla rada mít koule to odstřihnout

    • Sto let za opicema jsi ty, motáš Hýbnerovy nerevíry v režimu rybníkářství s RMV. Ale chápu, že jedincům rozumu mdlého mohou Dušanovy kroky imponovat, díky Bohům byl kandidát na předsedu neúspěšný.

  3. Takže svazová voda +místenky.Za mě soukromá voda ,kde se nahrne spousta rybářů a bude to pěkný blázinec .

  4. Non-stop,pro me to jen devastace osadky ve vode a vsude bordel.verte mi,ma milovana harta tak dopadla a vecina techto reviru tak dopadne po nonstopce.

  5. Nevím co nato říct,rybáři si dělají naschváli a někdy se aj porvou kvuli prkotině.Co vubec znamená pozdrav Petruv zdar!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -