DomůNovinkyNové Mlýny ztratily giganta: rybáři našli mrtvého šupináče o váze 28 kilo

Nové Mlýny ztratily giganta: rybáři našli mrtvého šupináče o váze 28 kilo

- Reklama -

Nové Mlýny jsou TOP lokalitou na české rybářské mapě. Právě tato voda skrývá nádherné rybí poklady. Ovšem ryby nejsou nesmrtelné. A bohužel právě tady uhynul jeden z obrovských kaprů.

O úhynu obrovského kapra na Novomlýnské nádrži (Dyje 5) informoval známý rybář z Pálavy a spoluzakladatel Dobrovolníků Pálavy Rudolf Valnoha. Ten na místě pořídil i několik fotografií obrovského kapra.

 

Mrtvá ryba vážila 28 kilogramů

Rybáře Rudolfa Valnohu zkontaktoval jeden z rybářů. Ten na nic nečekal, nasedl do auta a dojel na místo úhynu. A tam skutečně u břehu ležel obrovský kapr. „Bohužel, ta naše rybařina není jen o radostech, ale i o smutných okamžicích. Taková je příroda,“ komentoval úhyn rybář Rudolf Valnoha.

Na Novomlýnské nádrži našli jednoho z tamních gigantů, který uhynul…

Rybáři mršinu kapřího giganta nakonec dostali na břeh, kde rybu zvážili a změřili. „Podařilo se mi zdokumentovat uhynulého kapra o váze kolem 28 kilogramů a 112 centimetrů. Kapr už byl ve značném stadiu rozkladu. Proto si myslím, že ve své životní formě měl +30 kilogramů,“ dodal mušovský matador.

Rybáři nenechali kapra jen tak ležet na břehu. Aby na místě nezapáchal, vykopali na břehu díru, do které mrtvou rybu uložili. Bohužel, toto je tak konec jedné z obrovských novomlýnských ryb, která už nikdy žádnému rybářovi neudělá radost. I tohle je rybařina…

 

Nové Mlýny jsou domovem „třicítek“

Novomlýnské nádrže jsou opravdu ikonickou vodou v tuzemsku. Právě tato vodní plocha skrývá obrovské ryby. Byli zde už zdokumentováni velcí kapři přes 30 kilogramů. Jednoho z nich na podzim 2022 chytil Miroslav Gerát – tehdy „jeho“ kapr vážil neuvěřitelných 30,5 kilogramů.

Váha uhynulého kapra z Dyje 5

O pár týdnů později pak ještě větší rybu ulovil Josef Pavelka. Tato ryba vážila fascinujících 31,55 kilogramů. Na rybářském internetu se ale ihned vyrojily diskuse o tom, zdali se nejedná o stejnou rybu. Tyto připomínky ale lovec rychle utnul…

„Toho dřívějšího kapra přes 30 kilogramů jsem zaregistroval, ovšem nejedná se o stejnou rybu. „Mého“ kapra jsem ulovil na jiném pálavském jezeře, tudíž je nemožné, aby se jednalo o stejnou rybu,“ komentoval úlovek na podzim 2022 pro magazín InRybar.cz úspěšný rybář Josef Pavelka.

Rybáři kapřího giganta zahrabali do země…

Jeden z posledních doložených úlovků přes 30 kilogramů váhy z Nových Mlýnů zveřejnil rybář Vojtěch Štefl. Ten v květnu 2023 zveřejnil informaci o úlovku kapra o váze 31,6 kilogramů.

„Vojtovi se povedla absolutní bomba. Kapr o váze 31,6 kilogramů a délce 115 centimetrů je posunutí podzimního rekordu, kterého chytil Pepa Pavelka,“ uvedla ke zveřejněným fotkám česká firma MIKBAITS na sociálních sítích.

Foto: Rudolf Valnoha (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -