skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: 30 denní lístek je pořád zadarmo! Jak dlouho ještě? Nikdo neví!


Rybářské lístky na 30 dní jsou stále zadarmo. Alespoň ještě na nějakou dobu. Aktuální informací je, že ve sněmovně prošla novela, která stanovuje cenu 30 denního rybářského lístku na 200 korun. S touto cenou se počítalo už při prvotních „náznacích“, které o tomto typu rybářského lístku hovořily. Přesto, nikdo neví, kdy budou úřady za tyto lístky oněch 200 korun vybírat. Novelu totiž musí ještě schválit senát a podepsat prezident.

Na webu Středočeského ÚS se píše: “V přílepku k novele zákona 219/2003 Sb. (zákon o oběhu osiva a sadby) novelou zákona č. 634/2004 Sb. o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, byla stanovena cena 200 korun za 30 denní rybářský lístek.“

Na webu Středočeského ÚS se dále píše: „Nabytí účinnosti novely nelze odhadnout, protože k dokončení celého legislativního procesu musí ještě novelu zákona schválit senát a podepsat prezident. Do té doby stále platí, že krátkodobé rybářské lístky by úřady měly vydávat bez poplatku (tzn. zdarma).“

Krátkodobé rybářské lístky od začátku dělí rybářskou veřejnost na dva tábory. Zastánci těchto lístků tvrdí, že se jedná například o výrazné usnadnění pro získání rybářského povolení pro rybářské turisty. Kritikům se hlavně nelíbí to, že pro zisk tohoto rybářského lístku není nutné skládat rybářské zkoušky. Podle nich hrozí riziko, že na březích budou chytat lidé, kteří se nebudou chovat tak, jak “velí rybářská etika”.

K tomu jednatel ČRS Jan Štípek v minulosti řekl: „Stanovisko ČRS bylo kladné. Obavu pustit na revíry lidi bez znalostí nemáme, protože kvalifikace získaná 13 správnými odpověďmi z 26 otázek ještě z nikoho rybáře neudělala.“

ČTĚTE TAKÉ: Krátkodobý rybářský lístek na 30 dní bude zatím zadarmo

 

Krátkodobé lístky pro rybáře: Zájem je například na Lipně

Zájem o krátkodobé lístky se liší region od regionu. Největší zájem o tyto krátkodobé lístky jsou především na těch vodách, které hojně navštěvují turisté ze zahraničí – například na Lipně. Poslední zprávy z Horní Plané (pozn. obec na březích Lipna) hovořily o tom, že tamní úředníci vydali těchto krátkodobých lístků už desítky. Zájem měli především turisté z Holandska.

ČTĚTE TAKÉ: Na Lipně rozdávají rybářské lístky zdarma! Zájem mají hlavně turisti

„Chápeme, že to přinese peníze svazu. Vůči našim rybářům je to ale nespravedlivé. Jedná se tady o lidi, kteří nejsou rybáři, chtějí se jenom bavit a dělají si, co chtějí. Pokud budou porušovat rybářský řád, čekají je stejné sankce jako ostatní rybáře,“ nechali se slyšet členové rybářské stráže z Lipna.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec NON-STOP rybolovu? Rybáři si málem zrušili výjimku na 24 hodinový lov!

admin | přečteno: 30x | 19.03.2019 | Žádné komentáře

Rybáři z Brandýsa nad Labem řešili poměrně kuriózní případ. Na revíru …

Rybář Kuna zase kritizuje: Tentokrát se trefuje do věhlasné kaprařské firmy! Co mu vadí?

admin | přečteno: 2054x | 18.03.2019 | 3 komentáře

Rybář Bohumil Kuna natočil další video, ve kterém kritizuje známou …

Organizátor demonstrace Dytrych vyzývá předsedu: Přijďte na demonstraci! Předstupte před členskou základnu!

admin | přečteno: 905x | 13.03.2019 | Žádné komentáře

Předseda Českého rybářského svazu Karel Mach v minulých dnech nabídl společné …

Komentáře

  • Pokud se nepletu, tak k lovu opravňuje až povolenka? Nikoli státní rybářský lístek? A pokud bude zpoplatněn, stejně to bude příjem pouze státního rozpočtu, nikoli rybářských organizací.
    Takže zda MO vydá (prodá) cizinci povolenku, nebo neprodá je bohužel čistě na ní. Pokud jí prodá, tak potom by ale měla rybářská stráž provádět s Policií každodenní kontroly. A pokud jí cizincům MO prodávají, potom si nemohou stěžovat, že cizinci nedodržují rybářský řád? Pravda, doplácejí na to takové MO a revíry, jakým je např. Lipno, Rozkoš ….. atd., kde je výskyt cizinců koncentrovaný. Mají s tím pouze náklady a starosti …………… a mnohdy drancované revíry.
    Kdyby mohla taková MO z Lipna přeúčtovávat náklady na rybářskou stráž těm MO, které cizincům povolenky prodávají a s Lipnem nemají nic společného, možná by si to hospodáři daných MO také rozmysleli. Ono když prodá MO v Praze povolenku na Lipno, tak je místnímu čilimníkovi naprosto putna, jak se takový cizinec na Lipně chová, bohužel. Stejně by mě zajímalo, jak si takový Holanďan nastuduje náš Rybářský řád? Oni asi umí všichni dobře česky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.