Domů Novinky AKTUÁLNĚ: Budou rybáři sedět doma? Vláda zpřísnila opatření proti koronaviru!

AKTUÁLNĚ: Budou rybáři sedět doma? Vláda zpřísnila opatření proti koronaviru!

- Reklama -

Vláda České republiky přišla s dalšími opatřeními, které mají zamezit šíření koronaviru. Nově například budou uzavřeny posilovny, bazény, divadla nebo kina. Týkají se ale zpřísněná opatření nějak i rybářů? Například ministerstvo zdravotnictví pod náporem dotazů zveřejnilo stanovisko už na konci září, ve kterém jasně říká, že rybáři mohou nadále vykonávat rybářské právo. A toto bude minimálně v dalších dnech nadále platit. O stanovisku ministerstva zdravotnictví informoval například v posledních dnech i Český rybářský svaz…

Aktuální omezení, které se mohou v dalších hodinách měnit, zatím hovoří o zastavení kulturních a sportovních aktivit ve vnitřních prostorách. Lidé například už od půlnoci z pátku na sobotu nesmí chodit do posiloven, bazénů nebo fitnes center. Takto přísná opatření se netýkají vnějších aktivit, kde ale bude počet lidí omezen na skupiny do 20 lidí. Takže rybáři zatím mohou být v klidu.

Český rybářský svaz navíc nedávno zveřejnil stanovisko ministerstva zdravotnictví, ve kterém je jasně napsáno, že prozatímní opatření se výkonu rybářského práva netýkají. Toto stanovisko je nejaktuálnějším dokumentem, který se týká výkonu rybářského práva v době druhé vlny koronavirové epidemie.

Na webu Českého rybářského svazu se píše:

S ohledem na četné dotazy na dopady Usnesení vlády České republiky ze dne 30. září 2020 č. 958 o přijetí krizového opatření do oblasti myslivosti a rybářství Ministerstvo zdravotnictví sděluje po konzultaci s Ministerstvem zemědělství, že

zákaz hromadných akcí v počtu vyšším než dvacet osob ve vnějších prostorech v době od 5. října do 18. října podle bodu I. odst. 1 usnesení vlády České republiky ze dne 30. září 2020 č. 958 o přijetí krizového opatření, se nevztahuje na:

výkon rybářského práva v rybářských revírech – výlov rybníka jako rybářského revíru nebo jeho součásti uživatelem rybářského revíru včetně jím pověřených osob, činnosti, uživatele rybářského revíru, které nelze odložit (např. zarybňování, lov elektrickým agregátem, hospodářská činnost na revírech), společný lov organizovaný uživatelem rybářského revíru v rámci výkonu rybářského práva

rybníkářství – výlov rybníka, další hospodářská činnost, která nesnese odkladu (např. oprava a údržba rybníka a rybničního zařízení)

výkon práva myslivosti – společný lov organizovaný uživatelem honitby za účelem plnění plánu lovu, plnění mimořádných veterinárních opatření a předcházení škodám zvěří (např. společný lov drobné nebo spárkaté zvěře)

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní fígl na candáty! Díky tomuhle chytíte krásného candáta

Tyto činnosti jsou považovány ve smyslu bodu I. odst. 1 výše uvedeného usnesení vlády za „jiné obdobné činnosti“ a uvedený zákaz se na ně nevztahuje.

Provádění těchto činností je možné, ale bez dalších navazujících společenských shromáždění účastníků, která by byla v rozporu s výše uvedeným usnesením vlády.

Zdroj: Český rybářský svaz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Když můžu chodit do práce, kde je nás cca 60 na provoze, tak budu chodit i na ryby, kde jsem sám. A žádný blekotavý čobol nebo zelený mozek Primitivula (co má z prodeje roušek akorát kšeft) mi to nemůže zakázat

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -