Domů Novinky AKTUÁLNĚ: ČRS vybral za celosvazové povolenky více jak 90 milionů korun! Kde...

AKTUÁLNĚ: ČRS vybral za celosvazové povolenky více jak 90 milionů korun! Kde peníze skončí?

- Reklama -

Český rybářský svaz zveřejnil odhad prodeje celosvazových povolenek za letošní rok. Podle vedení ČRS se za celosvazové povolenky vybralo o více jak 8 milionů korun více, celkově přes 91 milionů korun. Tato podstatná částka se promítne už do letošního podzimního zarybňování svazových revírů. Právě vlna podzimních vysazování nových ryb se začíná postupně rozjíždět. Nyní budou mít rybáři tak další peníze pro doplnění rybích populací ve svazových revírech…

Na webu Rady ČRS se píše:

Rada vzala na vědomí odhad prodeje celosvazových povolenek a redistribuce prostředků celosvazového rybolovu v roce 2018, který signalizuje pokračující růst zájmu o celosvazové povolenky a tím i vyšší příjmy za jejich prodej o 8,1 mil. Kč (celkové příjmy se odhadují na 91,4 mil. Kč) a z toho vyplývající vyšší podíly, které připadnou uživatelům rybářských revírů sdružených do celosvazového rybolovu.

Tento odhad je velmi podstatný, protože umožňuje pružně reagovat na očekávané příjmy z prodeje celosvazových povolenek zvýšeným zarybněním rybářských revírů ještě na podzim letošního roku.

 

Zástupci ČRS řešili akutní problémy s poslanci

Rada zhodnotila červnové setkání Českého rybářského svazu s poslanci sněmovního Zemědělského výboru a zástupci MZe ČR. Konstatovala, že bylo velmi zdařilé a posílilo dlouhodobě dobré vzájemné vztahy, které ve svých vystoupeních zmínili jak předseda ZEV Ing. Faltýnek, tak místopředseda a předseda podvýboru pro zájmové svazy Ing. Kováčik, stejně jako ředitel odboru MZe Ing. Žižka.

Zástupci ČRS předložili představitelům ZEV a MZe aktuální problémy, které tíží Svaz, např. pravidla státní dotace „Podpora retence vody v krajině – rybníky a vodní nádrže“, které stanovují podmínku plátcovství DPH u žadatele o dotaci a tím prakticky vyřazují z možností jejího čerpání organizační jednotky ČRS. Ty, až na výjimky, plátci DPH nejsou. Jako další byla akcentována problematika náhrad škod způsobených rybožravými predátory na rybách v rybářských revírech a v neposlední řadě tíživý problém zadržení vody v krajině, kde stát vyčlenil na výstavbu a rekonstrukci rybníků velmi malé finanční prostředky – 1 mld. Kč na pětileté období, tzn. pouze 200 mil. Kč na rok.

Zdroj: rybsvaz.cz

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -