DomůNovinkyAKTUÁLNĚ: Obrovský zátah porybných! Rybářská stráž zadržela 20 povolenek i pytláka!

AKTUÁLNĚ: Obrovský zátah porybných! Rybářská stráž zadržela 20 povolenek i pytláka!

- Reklama -

Rozsáhlou kontrolní akci má za sebou rybářská stráž ze Středočeského územního svazu. Středočeská rybářská stráž zkontrolovala během jediného víkendu hned několik revírů a celkově stovky rybářů. Výsledkem byly jak zadržené povolenky, tak například i jeden zadržený pytlák. Kromě této velké kontrolní akce probíhaly i menší kontroly, při kterých porybní rovněž zjistili přestupky. Rybářská stráž upozorňuje, že kontroly budou probíhat i nadále. Přinášíme kompletní informace…

Na webu Středočeského územního svazu se píše:

V pátek 24. dubna v 17:00 byla zahájena první organizovaná kontrola RS s celokrajskou působností, která skončila v sobotu v 17:00. Bylo zkontrolováno asi 200 lovících. Bylo zadrženo 17 povolenek a jeden neoprávněně lovící.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkové kaprové pruty NASH za super nízkou cenu! Geniální na řeku

Během čtyřiadvaceti hodin celkem 10 členů RS s celokrajskou působností a řada dalších členů RS místních organizací, kde akce byla spuštěna, zkontrolovalo přibližně 993 hektarů vodních toků rybářských revírů v SÚS a asi 110 hektarů stojatých rybářských revírů a vodních ploch.

Kontrola probíhala jak klasickou pochůzkou ze břehu, tak pomocí člunů vybavených pro činnost RS MO Mělník a MO Mladá Boleslav. Ke kontrolám bylo využito i veškeré moderní vybavení – 2 termovize a jedno noční vidění.

Bylo zkontrolováno asi 200 lovících. Bylo zadrženo 17 povolenek a jeden neoprávněně lovící. Povolenky byly zadrženy za lov dravých ryb v době jejich hájení přívlačí, nepřítomnost u prutů a lov mimo povolenou dobu lovu.

Podrobný soupis provedených kontrol první organizované kontroly a zjištěných přestupků naleznete ZDE

 

Druhá část organizované kontroly

Druhá organizovaná část kontroly RS s celokrajskou působností o tomto víkendu byla zaměřena na Kladensko a na Berounku. Zadrženy byly tři povolenky.

Dne 24. 4. proběhla kontrola revíru 411 033 Turyňský rybník a revíru 411 193 Dokeský rybník, za účasti jednoho člena rybářské stráže s celokrajskou působností a šesti členů RS MO Kladno. Kontrola započala ve 20:00 a ukončena byla 25. 4. v 01:50 hodin.

Bylo zkontrolováno celkem 35 lovících, jeden přestupek byl řešen domluvou a zadrženy byly tři povolenky k lovu (dvě za lov ryb mimo stanovenou dobu lovu a jedna za lov v přírodní rezervaci, kde je lov ryb zakázán).

Dne 25. 4. proběhla v dopoledních hodinách kontrola revíru 411 033, která započala v 09:30 a skončila ve 14 hodin. Zkontrolováno bylo 42 lovících, bez problémů, drobné nedostatky byly řešeny ústní domluvou a poučením lovících.

V 18:20 jsme spolu s kolegou Petrem Suchopárem odjeli na Berounku, kde jsme v 19:00 začali obhlídkou revíru 411 132 Berounka 4 B, kde byl zkontrolován jeden lovící. Poté jsme přejeli na revír 411 002 Berounka 4 A, kde bylo zkontrolováno 5 lovících. Dále jsme pokračovali na revír 411 001 Berounka 3, kde bylo zkontrolováno 23 lovících.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkové kaprové pruty NASH za super nízkou cenu! Geniální na řeku

Vše proběhlo bez problémů, byla udělena jedna ústní domluva a proběhla okamžitá náprava. Kontrolu jsme zakončili 23:45 hodin. Tímto bych chtěl poděkovat všem členům rybářské stráže MO Kladno za jejich účast při kontrolách a ochraně revírů.

 

Zásah porybných na rybníku Stržený

Dne 26. dubna okolo poledne jsme byli telefonicky informováni od rybáře lovícího na rybníku Stržený, že viděl dva jiné rybáře, kteří dle jeho názoru nedodržují pravidla odlovu na vodní ploše SÚS Stržený.

Na základě tohoto telefonátu jsem vyrazil prověřit danou situaci přímo na místo a po cestě jsem zavolal svému kolegovi, který shodou okolností zde pobýval, a následně jsme společně vykonali kontrolu zmíněných dvou lovících.

Po kontrole oprávnění jsme zjistili, že jeden lovící neměl zapsaný přisvojený úlovek kapra vůbec, druhý stačil rybu zapsat, ale rybu vykuchal na místě a vnitřnosti hodil opodál do trávy. Oběma rybářům bylo na místě odebráno oprávnění k odlovu na vodních plochách SÚS.

Vyjádření SÚS: oba lovící byli zablokováni v systému SÚS rybníkářství, kde jsou vedeni a po dobu dvou let jim za porušení pravidel stanovených rybníkářem nebude umožněn lov na žádné této vodní ploše, které SÚS provozuje. Ve stejném duchu budeme postupovat i při dalších porušení pravidel odlovu. Děkujeme členovi ČRS, který RS zavolal i pověřeným členům RS za rychlý zásah.

 

Jak vypadá kontrola porybných v aktuálním období?

Jednu z kontrol rybářské stráže nedávno natočila i regionální televize První Boleslavská. Kamera se vydala s dvojicí porybných na kontrolu na Jizeru. Při kontrole porybní narazili i na lovné místo s nastraženým prutem, u kterého nikdo nebyl. V reportáži předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner velmi věcně popisuje to, co rybářská stráž kontrolovat může, a co ne…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkové kaprové pruty NASH za super nízkou cenu! Geniální na řeku

Zdroj: Středočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

20 KOMENTÁŘE

 1. Proboha, co chtějí kontrolovat. Sami nedodržují základní zákonem dana pravidla. Usvědčují je jejich vlastní fotky, které sem pověsili.
  Maji sice rousky, ale kde je předepsaný MINIMALNI distanc 2 m. Kontroly evidentně probíhají na vzdálenost menší než jeden metr a brání do ruky cizích, možná “ promorenych „dokladu také nesvědčí o profesionalitě RS
  Sice kontrolují jedna pravidla, ale jiná při tom svévolně porušují.

 2. Názor by vydal na knížku.To že se takové kontroly dělají je určitě dobře. Ale co když na pstruhových revirech západočeského kraje za 12let nepotkám kontrolu. A pak na mimopstruhové stojaté vodě mám i šest kontrol za rok na jediném revíru a jediném místě což se my teď děje. 🤭

  • Ve východočeském kraji, kde chytám převážně já, potkáte RS jednou za čas po vysazení. Nějaký odznak a průkazka? Proč? Vždyť je tu každý zná? 😀 😀 😀 No jo, stačí přejet pár km na Jihočeské revíry a situace je úplně jiná, přístup RS pokaždé profesionální a řekl bych i přátelský… vody jsou díky častým kontrolám víc zarybněné (rozumněj, nezplundrované od pytláků). Pak mám ještě o pár km dál rybník který patří pod Prahu, i když je od Prahy vzdálený cca 100 km, i tam chodí RS téměř denně. A kontrolují každého bez rozdílu, včetně místních. Někde to holt jde, někde ne…

 3. za ty vykuchaný kapř měl rybář dostat další rok povolenku zdarma zajímavé že za vyhozenou igelitku plnou pet flašek a plechovek není postih!naopak za trochu bioodpadu který do dvou dnů zmizí berete povolenky,já být porybný tak takové normální rybáře nechám bez povšimnutí..

 4. Pohoda, jen ať se pročistí ta pakaz co nemá u vody co dělat.
  Jinak k tomu kuchani u vody (když máš rybu zapsanou a vše v pohodě) s tím nevidím žádný problém, v cizině to normálně funguje.

  Z jakého důvodu to u nás je zakázaný vůbec?

  • Zakázaný to není, jen nesmíš ty vnitřnosti pohazovat v přírodě (ale vážně, copak je takovej problém to odnést domů v pytli na odpadky, nebo to aspoň zahrabat?).

    • Jen do toho, aspoň bude o bordeláře u vody míň, až tě vyhrábnou. Nebudu ti hledat, jak je to doslovně napsané v RŘ, to si najdi sám, ale před zahájením lovu máš uklidit i bordel, co není tvůj (takže tvoje poznámka výše, že igelitka s pet flaškama nevadí, je těžce mimo. Ovšem, že
     to vadí, nevím jak jsi na to přišel).

   • Dobrý den. Také jsem byl porybným, to jsem byl mladší. Teď v 74 se na to necítím . Je dobře, že se takové akce konají, asi jsou dobře připravené. Já teď spíše zažívám to, že se porybní zaměří na důchodce, jestli mají zapsaný příchod k vodě. Možná některým křivdím, protože u vody ve všední den jiní rybáři nejsou. Já mám jiný problém. Nepamatuji si, co je za den a ještě k tomu kolikátého. Že si mám každého 11. v měsíci dojít pro důchod mi řekne manželka. Ostatní je nepodstatné a zbytečné, zejména psaní nějakého příchodu k vodě, kterýžto zápis považuji za úlet příliš aktivních hlav, který nic nedokazuje. Zvláště, když zapomenu doma brýle, nebo telefon. Chudák porybný je hrdinou. Co si myslím já a možná i většina rybařících důchodců /i mladších/ by bylo při hlasovém projevu postižitelné. Rybařina není práce a píchačky! Díky bohu! Měla by to být a je pro mne zábava. Teď jen aby nějaký čas vydržela. Přeji hodně úlovků a zdraví. I porybným a těm hlavám, co tu blbost vymyslely.

    • Jak tady čtu že důchodci nemaj starosti oni se starali a tet jsou na odpočinku mladíku taky se dočkaš a předem ti řeknu že je to nejhorší kšeft co jsem v životě měl je mi 71 let a povolenka odebrana za vnitřnosti je volovina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -