skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Rybáři musí pryč! Na oblíbeném rybníku se budou lidi koupat. Jaká omezení rybáře čekají?


Tohle bylo na ostří nože! Dlouhodobý spor mezi rybáři a rekreanty na rybníku Sykovec, který patří k oblíbeným lokalitám obou skupin, musel řešit vlastník populárního rybníku. Rybářství Kinský Žďár, které tuto populární vodní plochu vlastní, se rozhodlo, že rybník pronajme obci Tři Studně, a ne současnému provozovateli. Z tohoto rozhodnutí tak zřejmě vyplývá, že celý spor vyhráli rekreanti, a že vodní plocha bude určena spíše ke koupání. Přesto! Obec Tři Studně uvádí, že konkrétní změny zveřejní až někdy na jaře…

„Od 1. ledna má obec Tři Studně na pět let rybník v nájmu. Bude se tam hospodařit tak, aby nevznikaly třecí plochy, a aby se vyšlo vstříc přírodě, rekreantům a všem, kteří se budou kolem Sykovce pohybovat. Nikdo nechce rozbroje, nenese to nic dobrého. Je důležité, aby region žil. Pronajmout rybník obci byla podle mého názoru jediná správná cesta,“ řekl Deníku vedoucí provozu Rybářství Kinský Žďár Petr Kulhánek.  

To, k jakým přesným úpravám rybolovu na Sykovci dojde, se zatím neví. A to proto, že nový nájemce – obec Tři Studně – chce veškeré informace zveřejnit až později, někdy okolo května. Přesto, bývalý provozovatel Sykovce na nic nečeká a chystá stěhování rybí obsádky.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový vlasec na kapry za pár korun! 1200 metrů za 199 korun!

O sporu mezi rekreanty a rybáři se mluvilo už od roku 2018. Tehdy místní dopálilo to, jak se rybáři na oblíbeném rybníku chovali. Podle místních rybáři stanovali tam, kde dříve bývaly pláže. A na rybníku si dělali, co chtěli. Hodně místních potom také štval nepořádek, třeba exkrementy a toaletní papíry. A v neposlední řadě, podle místních se někteří rybáři ke koupajícím lidem chovali agresivně.

Proto vznikla petice, která měla za cíl omezit lov ryb na Sykovci. Někteří třeba poukazovali na to, že původně bylo na rybníku jen několik lovných míst. To se ale s postupem času změnilo. Organizátor tehdy petici poslal na odbory životního prostředí do Jihlavy, Žďáru nad Sázavou i do Nového Města. Dokonce ji poslal i senátorům a poslancům z tohoto regionu. A petice zamířila i k prezidentovi Zemanovi.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový vlasec na kapry za pár korun! 1200 metrů za 199 korun!

Podle posledních zpráv ale rybáře tato prohra s rekreanty až tolik nemrzí. Provozovatel, který rybník Sykovec provozoval, se údajně stěhuje do nedalekého Ostrova nad Oslavou. Sykovec se v dubnu vyloví a rybí obsádka se přestěhuje do nové vodní plochy.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 345x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Kriminalisté vyslýchali zaměstnance z chemičky DEZA a prohlíželi jim mobily! Proč?

admin | přečteno: 284x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Už od loňského podzimu se snaží vsetínští kriminalisté zjistit, kdo …

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 2303x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

Komentáře

 • Tak to je super, kapraře vyhnali rekreanti ze soukromáku a s nimi i provozovatele. Tak už zbývá je vyhnat i ze svazovek a bude dobře.

  • Vtipné.leč pravdivé

   • Na druhou stranu mě děsí, že nějací rekreanti, bez jakékoliv majetkové účasti na rybníku (obec to samé) donutí majitele jeho majetek pronajmout tak, aby to vyhovovalo jim.

 • Když se naši kolegové neumějí chovat takhle to dopadá. Stačilo by kdyby si odnášeli nepořádek od vody a chovat se slušně a asi by k tomu nikdy nedošlo.

  • “Nepořádek u vody”, to je už nějaká mantra, on i pohled na ožralé chrápajíci a v lehátkách se válející kapraře není nic příjemného, ani když mají kolem sebe pořádek.

  • Naprosto souhlasím. Jezdím po mnoha revírech,a poslední dva tři roky se setkávám s tak neskutečnou netolerantností a arogancí (bohužel ze strany jedné jediné rybolovné techniky – od kaprářů),že se nedivím že k něčemu takovému došlo. A nadále i docházet bude. Viz Labe v Mělníku… a tak dál a dál. Nejhorší na tom je,že veřejnost nás bere jako rybáře všechny,bez rozdílu. Ano,kapráři jsou kolegové. Všichni se nechovají zle,a mrzí mě že pár blbounů nejapných hnojí reputaci všem. Nechci se dožít toho že bych se musel stydět za to,že jsem taky rybář…

 • Ti prasáci jsou na obou stranách, ale myslím si že drtivá většina rybářů po sobě uklidí. Chodím chytat na malou nádrž. Kolikrát večer přijede k ní s auty mládež. Z auta si vytáhnou colu a něco k tomu a odpadky neodvezou. Po rekreantech taky zůstane u vody, v lesích i horách dost odpadu. Vše je v lidech. Nestalo se mi, že bych něco odhodil v přírodě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.