DomůNovinkyAngličtí kapraři zuří! Na ostrovech se chytil rekordní kapr. Byl ale dovezen...

Angličtí kapraři zuří! Na ostrovech se chytil rekordní kapr. Byl ale dovezen z Francie!

- Reklama -

Anglie. V této Mekce kaprařů zuří pořádně ostrá výměna názorů. Důvod? Rybář Tom Doherty ulovil v Anglii krásného lysce o váze 31,38 kilogramů, což je největší kapr, který kdy byl v této zemi uloven. Na první pohled se zdá, že angličtí rybáři mají důvod k radosti. Vždyť i u nich doma se konečně chytila další ryba, jejíž váha přesáhla hranici 30 kilogramů. Jenže! Po čase se ukázalo, že tento krásný lysec nepochází z Anglie, ale z Francie. A rázem nastalo peklo…

Anglická rybářská média neřešila nic jiného. Platí tento nový rekord kapra nebo ne? Diskuze rybářů z celých ostrovů nebrala konce. A k tématu se prostřednictvím rybářských médií vyjadřovali i známí rybáři z Anglie. Vlastně, celý případ nesledovala jenom rybářská média, ale i ta klasická, například The Telegraph. Neuvěřitelná situace!

To jádro problému je zřejmé – velké části anglických rybářů se nelíbí, že tento ulovený lysec byl označen jako „nový rekord Anglie“. Někteří rybáři s tím jednoduše nesouhlasí, neboť tento ulovený lysec má původ jinde – ve Francii. Ano, právě tuto rybu dovezli do Anglie z kontinentální Evropy. A začalo vykrmování. Kapra krmili kilogramy boilies a peletami denně. Výsledek? Obdivuhodná váha! Kapra nakonec pustili do jezera The Avenue.

A zde ho chytil Tom Doherty. Úspěšný rybář nepoužil žádnou zakázanou techniku. Ne. Kapra chytil klasickým způsobem. Jenže po zveřejnění úlovku na sociálních sítích nastalo hotové peklo. Angličtí rybáři nejenom že nesouhlasili s novým rekordem, ale navíc úspěšnému rybářovi hrozili i zabitím. Sám Tom Doherty, který nový (ne)rekord kapra v Anglii stanovil, řekl: „Část mé osoby tohoto úlovku lituje.“

Redakce InRybar.cz

Titulní foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. úplně stejným způsobem může pokořit rekord v česku uloveného kapra Jakub Vágner, když si svezl trofejní kapry, ktaří díky dostatku prostoru ještě poporostou a původně Pálavští trofejáci budou mít značku „Uloveno v Katlově“. Stejný podvod kdysy udělal německý štikař, který od rybářů koupil trofejní štiky , ty si vysadil do plivátka(5 hektarů) a tam je pak slavnostně ulovil.
    Podle mého názoru by takové ryby neměly být jako trofejní označovány, není to férové.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -