skingbranding-banner

Bezpečnostní agentura pomůže rybářům s ostrahou oblíbené pískovny! Co na tuto ochranu vody říkáte?


Středočeský územní svaz spouští velmi zajímavý model ochrany vlastních vod a přilehlých pozemků. Tedy, abychom byli konkrétní, zatím se to týká „pouze“ jedné pískovny u Pískové Lhoty, která patří k velmi populárním rybářským lokalitám. O co jde? Středočeský územní svaz vypsal poptávkové řízení na ostrahu pískovny. Ale bacha! Ostraha pochopitelně nebude mít pravomoc vykonávat funkci rybářské stráže. To ne! Hlavním úkolem ostrahy areálu bude dohlížení na dodržování pořádku u pískovny. Navíc, ostraha bude také úzce spolupracovat právě s rybářskou stráží, která bude na této lokalitě kontrolovat rybáře a jejich dodržování rybářských pravidel…

Ostraha bude fungovat na populární pískovně v Pískové Lhotě u Poděbrad, která je v majetku Středočeského územního svazu. Územní svaz nevlastní jen vodní plochu, ale i přilehlé pozemky. Právě tato rybářská lokalita patří k velmi populárním místům mnoha rybářů ze širokého okolí. Rybáři tuto vodu mají rádi například i proto, že nabízí zajímavou rybí obsádku – velké kapry a amury, ale například také jesetery, anebo lososovité ryby. A tohle se rybářům moc líbí! Ovšem proto je tuto atraktivní lokalitu hlídat, a hlavně i pořádek v areálu pískovny.

Takže i proto se Středočeský územní svaz rozhodl, že bude potřebovat ostrahu areálu pískovny. Ta bude zajišťovat kontrolu oprávněného vstupu návštěvníků do areálu, ostraha bude provádět pravidelné pochůzky okolo pískovny, bude hlídat dodržování návštěvního řádu, anebo bude spolupracovat s rybářskou stráží Středočeského územního svazu na zajišťování pořádku.

Velkou výhodou této ostrahy je, že bude od poloviny května do konce září u vody prakticky po celý den. Ostraha začne pracovat od 9 hodin ráno a bude končit v 19 hodin večer. V květnu bude v areálu 1 člověk na směnu, od června do srpna budou 2 strážní na směnu, a v září zase 1 strážný na směnu. Tohle by mělo výrazně napomoci k udržení pořádku v areálu pískovny.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné křeslo pro rybáře za nízké peníze! Nosnost 160 kilo

Po uveřejnění této poptávky na ostrahu se vyrojily i kritické hlasy, které se například zajímaly o to, jak bude ostraha placena. Budou snad finance používány z rybářské kasy? To vysvětlil předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner: „Agentura bude placena z výběru vstupného od návštěvníků areálu (např. od koupajících), ne od rybářů. Středočeský územní svaz je vlastník nejen vodní plochy, ale i přilehlých pozemků – chceme tam pořádek a čistotu.“

Pískovna Písková Lhota (411 983): Rozloha 12 hektarů. Platí zde celoroční mimopstruhový režim. Kompletní informace o lovu na této populární vodě naleznete ZDE

Zdroj: Středočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 5357x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 5624x | 23.02.2021 | 4 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 6982x | 22.02.2021 | 13 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Komentáře

  • Vážená redakce, je potřeba si vyjasnit některé pojmy. Jedná se bohužel o režim rybníkářství. Pískovna není rybářským revírem a rybářská stráž jako taková nemá v tomto případě mnoho pravomocí. Kontrolu osob oprávněných rybníkářem k lovu ryb na udici může provádět sám rybníkář nebo jakákoliv osoba, kterou rybníkář k tomuto pověří. Kontrolu lovu ryb na udici v případě Pískovny Písková Lhota může teoreticky provádět i negramotný bouchač z agentury, pokud ho k tomu územní svaz pověří. Podmínky lovu jsou de facto smluvní a rybáře, který se mu nebude zdát, může vyhodit stejně, jako opilce z baru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.