Domů Novinky Pozor na povolenky! V soupisu je uveden revír, který je stále chovný! Rybařit...

Pozor na povolenky! V soupisu je uveden revír, který je stále chovný! Rybařit se tady nesmí

- Reklama -

Rybáři z Táborska se těšili, že si na zahájení zachytají pstruhy na úseku Košínského potoka. Právě zde totiž mělo dojít k „přeměně“ chovného úseku na rybářský revír. To se ale zatím nepovedlo! Na webu Jihočeského územního svazu se píše, že kvůli legislativním změnám je zmíněný úsek revíru stále v režimu chovný. A bacha! Revír už je uveden v soupisu revírů, přesto zde rybáři rybařit nesmí! Dávejte si na to pozor, abyste neměli zbytečné problémy s rybářskou stráží při kontrole…

Na webu Jihočeského územního svazu se píše:

Vzhled k nutným legislativním změnám a zákonným lhůtám pro nabytí právní moci těchto rozhodnutí je úsek na Košínském potoce (č. 423 061) od ústí do Lužnice až k můstku komunikace Jordánská ul., k. ú. Tábor neustále v režimu chovný.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičková nástraha na velké kapry z fermentovaných patentek!

Z tohoto důvodu zde není možný rybolov od 16. 4. 2020 přestože v soupisu revírů na rok 2020 již není uveden tento chovný úsek. Prosíme rybáře, aby respektovali, že do doby nabytí platnosti provedených legislativních změn není možné v tomto úseku provádět rybolov.

O přesném datu, od kdy bude možné v daném úseku lovit, budeme informovat na webu Jihočeského územního svazu.

 

Košínský potok (č. 423 061)

Přítok Lužnice. Od ústí do Lužnice až k můstku komunikace Jordánská ul., k. ú. Tábor (chovný úsek – zákaz lovu ryb), dále od můstku komunikace Jordánská ul., k. ú. Tábor až k vodopádu pod Jordánem (chovný úsek – zákaz lovu ryb). Dále od mlýna Lapáček v k. ú. Liderovice (GPS 49°28’27.259’’N, 14°39’7.351’’E) až k hrázi rybníka Žabinec nad obcí Moraveč (GPS 49°29’42.565’’N, 14°37’59.952’’E).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičková nástraha na velké kapry z fermentovaných patentek!

K revíru patří potok Černý od soutoku s Košínským potokem až ke hrázi rybníka Černý v Sudoměřicích (chovný úsek – zákaz lovu ryb). Rybníky Žabinec a Černý do revíru nepatří. Ostatní přítoky Košínského potoka a úsek od soutoku s potokem Černým až k pramenům jsou chovné, zákaz lovu ryb.

Zdroj: Jihočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -