Domů Novinky Buzerace na Lipně? Rybářům sebrali papíry za malou nástražní rybičku! Dostali i...

Buzerace na Lipně? Rybářům sebrali papíry za malou nástražní rybičku! Dostali i pokutu!

- Reklama -

AKTUALIZOVÁNO: Hodně zajímavý příběh dvou rybářů, kteří se vydali lovit na Lipno, momentálně koluje na rybářském internetu. Podle výpovědi jednoho z nich jim tamní porybný sebral povolenky za malou nástražní rybičku, a navíc ještě k tomu dostali pokutu. Rybář upozornil na to, že na malé nástražní rybičky nechytali, přesto je trest neminul. Co si o tomhle případu myslíte?

„Měli jsme v kýblu rybičky, co jsme sehnali z výlovu a dobře jsme věděli o minimální míře 15 centimetrů, a taky jsme na menší ani jednou nechytali (pozn. redakce: na Lipně se nesmí chytat na rybičky pod 15 centimetrů). Chytali jsme z loďky kousek od břehu a najednou člen rybářské stráže začal ze břehu řvát na celé Lipno, že nás má na kameře, ať jedeme ke břehu, ať neděláme nic s pruty. Takové jednání, co si on dovolil, jsem nikde ve světě nezažil,“ píše rybář.

„Porybný začal všechny rybičky přeměřovat. Vše bylo v pořádku a pak našel v kýblu jednu 13 centimetrovou rybičku, a začal tam řvát, že tohle není povolená míra nástražní rybičky. Každou rybičku, na kterou jsme chytali, jsme si vždycky změřili, ale že nám bude chtít vzít povolenky kvůli jedné rybičce, která je menší o 2 centimetry, a kterou bychom ani na prut nikdy nedali, tomu jsem nemohl uvěřit,“ pokračuje rybář.

„Tato zkušenost nás přesvědčila o tom, že s rybářským svazem již nechceme mít nic společného a na Lipno se už nikdy v životě nevydáme. Ano, takto se chová rybářský svaz, respektive placený zaměstnanec, který je v přímém kontaktu s rybáři,“ stěžuje si rybář.

Rybář k tomuto popisu přidal i fotografii příkazu k uložení správního trestu. V něm se mimo jiné píše: „Rybář se měl přestupku z nedbalosti dopustit tím, že prováděl lov ryb na nástražní rybičku menší, než je stanovená minimální dílka 15 centimetrů (13 centimetrů) a přechovával nástražní rybičky menší, než je stanovená minimální délka 15 centimetrů (8 – 10 centimetrů).“ Důležitou informací, která je v odůvodnění taktéž uvedena, je ta, že rybář smí přechovávat pouze ty nástražní rybičky, které splňují minimální délku 15 centimetrů.

 

Vedení Jihočeského ČRS se za porybného postavilo

„Protože jste nenašel odvahu k tomu, abyste dal podnět k prošetření události týkající se zadržení Vaší povolenky k lovu a ani jste nedal souhlas ke zveřejnění důkazních prostředků a ve svém textu napadáte konkrétního člena naší rybářské stráže (uvedl jste jeho služební číslo a tím jste ho umožnil identifikovat), a dále uvádíte ve svém textu lživé informace, dal jsem dnes oficiální podnět na vedení Jihočeského územního svazu ČRS k prošetření této události místo Vás já,“ napsal místopředseda jihočeských rybářů Karel Koranda.

„Předpokládám, že dotyčný člen rybářské stráže bude požádán o svědeckou výpověď a k předložení důkazních prostředků. Stejně tak budete s největší pravděpodobností požádán o svědeckou výpověď i Vy a druhý rybář, který s Vámi lovil (podle Vaše textu zřejmě Váš otec). Předpokládám, že se ukáže, jak to ve skutečnosti bylo,“ uzavřel Karel Koranda.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Tam jsou porybný hrozný k….. Sami si tam dělaj co chtějí a buzerujou každého, kdo se jim nelíbí. To se všeobecně ví. Okamžitě zakázat činnost!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -