DomůNovinkyCANDÁT NAPADL POTÁPĚČE! Neuvěřitelné! Zuřivý dravec pokousal potápěčovi ruku!

CANDÁT NAPADL POTÁPĚČE! Neuvěřitelné! Zuřivý dravec pokousal potápěčovi ruku!

- Reklama -

Takováto videa nás prostě nikdy nepřestanou udivovat. Na nádherných podvodních záběrech je k vidění luxusní candát, kterého by měl rád na prutu snad každý rybář. Jenže! Tenhle kousek je poněkud agresivnější. Když se k němu potápěč přiblíží, tak candát je čím dál více zuřivější. A všechno dospěje až do té chvíle, kdy se dravec nakonec zakousne do ruky potápěče! Podívejte se sami…

Nejde jenom o jedno kousnutí. Ne! Potápěč nastavuje před dotírajícího dravce ruku a ten do ní opakované kouše. Celé to připomíná, jako kdyby si někdo hrál se svým psem. Navíc, kousance od zuřivé ryby vypadají opravdu bolestivě. Candát silně kouše do rukavice, a někdy dokonce i agresivně trhne hlavou. Tenhle atak prostě musel potápěč pocítit. Jen nás napadá, jak by to vypadalo, kdyby potápěč neměl onu rukavici. To by pravděpodobně skončilo krvavými šrámy.

O útocích candátů na člověka se nejvíce mluví v té spojitosti, kdy oddaný dravec chrání své hnízdo. V takovém případě může dravec na člověka skutečně zaútočit. Jsou dokonce známy případy, kdy candát zaútočil na plavce, který se nad jeho hnízdem pohyboval. Jde opravdu ale pouze o ojedinělé případy, takže se nebojte koupat ve své oblíbené přehradě, rybníce nebo řece.

 

Candát: Chrabrý rytíř chránící své potomstvo

Candáti dosahují pohlavní dospělosti v 3. až 5. roce života. Samotný rozmnožovací akt candátů probíhá od dubna do června. Candáti se nejraději třou v mělčinách, kde samec candáta vyčistí místo k výtěru a založí zde candátí hnízdo. Poté samice candáta naklade jikry, které samec chrání až do vykulení plůdku.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -