skingbranding-banner

„ČESKÉ TRESKY“ V LABI: Rybáři se snaží vrátit mníka do Labe. Jedním kliknutím můžete pomoci i vy!


Rybáři z MO Kolín a z MO Žíželice dostali skvělý nápad. Chtějí do Labe a Cidliny nasadit mníky jednovousé, čímž se pokusí navrátit tyto nádherné ryby do našich toků. Ale aby se mníci v Labi a Cidlině skutečně objevili, potřebují rybáři podporu od rybářské veřejnosti. Nebojte, není to nic složitého. Stačí jedno kliknutí! Pomozte kolínským rybářům v jejich snaze o navrácení mníka jednovousého do Labe!

Rybáři z MO Kolín a z MO Žíželice chtějí mníky nasadit do revírů Labe 24A (č. 411056), a také do Cidliny 2 (č. 411 010). V minulých letech se právě v těchto revírech mník jednovousý vyskytoval. Jenže! Pak zcela vymizel. Ale s tímhle stavem se rybáři nehodlají smířit. Proto se pokusí mníky jednovousé vrátit zpátky. Tento postoj je opravdu příkladný, protože mizení původních rybích druhů je obrovským problémem celé České republiky. Je proto zapotřebí, aby se celá situace řešila okamžitě.

Pomozte vrátit mníky do Labe Cidliny. Hlasujte v programu Pro Kolínsko!

Hlavním strůjcem tohoto projektu je pan Jiří Krouza, místopředseda MO Kolín. Ten na celé věci pracoval skoro rok. Odborný dozor nad celým projektem držel pan Ing. Jiří Křišťán, Ph.D. z Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického ve Vodňanech. Administraci pak měl na starosti pan Josef Sejkora z MO Žíželice. A zdá se, že se práce těchto pánů vyplatila. Ale!

K tomu, aby rybáři mohli mníky nasadit do Labe a Cidliny, potřebují podporu rybářské veřejnosti. Rybáři, kteří se snaží vrátit mníka do Labe a Cidliny, přihlásili svůj projekt do programu Pro Kolínsko, který organizuje společnost T.P.C.A. Jak to funguje? Do programu Pro Kolínsko se přihlásily projekty, které žádají společnost T.P.C.A. o finanční podporu. A jenom 12 projektů s nejvíce hlasy z řad veřejnosti uspěje!

Proto vás prosíme, abyste i vy pro projekt navrácení mníků do Labe a Cidliny hlasovali. Hlasovat můžete ZDE! Děkujeme za vaši podporu! Pozor! Hlasovat můžete pouze do 15. dubna 2016!

 

Mník jednovousý: Ryba, kterou vyhubili lidé

Mník jednovousý se v naší zemi hojně vyskytoval. Tedy, až do 50. let minulého století. V tomto období se ale objevily velice silné překážky, se kterými se (nejen) mníci nedokázali vypořádat. Přílišné a drastické úpravy řek, znečištění vod, anebo zanášení řek sedimenty. To všechno vedlo k tomu, že spousta původních rybích druhů, včetně mníka, začaly z našich toků mizet.

A například právě zmíněný mník jednovousý vymizel z Labe a Cidliny úplně. Uvedené negativní faktory totiž zamezily tomuto nádhernému druhu v rozmnožování, což vedlo k totálnímu zhroucení tamních populací.

Pomozte vrátit mníky do Labe Cidliny. Hlasujte v programu Pro Kolínsko!

Teď je načase, abychom Labi a Cidlině vrátili to, co jsme jim v minulosti vzali. Voda ve zmíněných řekách se postupem času zkvalitnila. Rybáři tak věří, že mníci budou schopni v řekách žít, a dokonce se budou i rozmnožovat. To by byl ten nejlepší stav, protože samotné ryby by bez výraznější pomoci člověka rozšiřovaly svou populaci. Mníci by se tak zase vrátili do Labe a Cidliny. A to přece chceme všichni!

A nyní k tomu můžete přispět i vy! Nezapomeňte, stačí jen kliknout…

Všem, kteří se rozhodnou rybářům pomoci, upřímně děkujeme.

Redakce InRybar.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

Stovky zadržených povolenek: Rybáři nezapisují ulovené ryby nebo nedodržují denní dobu lovu

admin | přečteno: 5x | 8.03.2021 | Žádné komentáře

Některé územní svazy zveřejnily data za rok 2020, která se …

VIDEO: Brutální útok metrové štiky! Rybář všechno vidí na sonaru! Bavilo by vás to?

admin | přečteno: 5983x | 5.03.2021 | 4 komentářů

Dnešní rybařina je plná technologií, které tento koníček posunuly o …

Ministerstvo zemědělství: Rybaření pouze v katastru obce! A jen do 20:59 hodin!

admin | přečteno: 33131x | 5.03.2021 | 59 komentářů

AKTUALIZOVÁNO (5. března 2021, 15:50): Od pondělí 1. března 2021 …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.