Domů Rybářské rady Rybaření v zahraničí France Fishing Adventure: Evropské rybářské safari (2. díl)

France Fishing Adventure: Evropské rybářské safari (2. díl)

- Reklama -

Ahoj přátelé, kamarádi, rybáři a dobrodruzi. Prostě vy všichni, kteří toužíte alespoň jednou v životě zažít na vlastní kůži to, co já, když jsem se dva roky toulal po francouzských řekách a jezerech, kde jsem si vychutnával opravdové rybářské safari. Safari spojené s pobytem v divoké a panenské přírodě, při kterém si sáhnete až na dno svých sil. Safari, na kterém objevíte kouzlo Francie, a na které nikdy nezapomenete, protože na jeho konci na vás, jako třešnička na dortu, čeká vysněný životní úlovek. A právě pro ty z vás, kteří po takových zážitcích toužíte, je tady France Fishing Adventure, společnost, která vám tohle všechno nabízí a která vám ukáže místa, o kterých jste doposud jen snili.

 

Naše motto je: Přestaň snít, začni žít!

A tak přestaňte jen snít a rozhodněte se své sny konečně prožít! S naší pomocí nemusíte být milionáři, abyste mohli zažít opravdovou exotiku a adrenalin, a chytit si svou životní rybu. Nemusíte cestovat na druhou stranu světa, aby se z vás stali dobrodruzi. Nemusíte ani překročit hranice Evropy. Stačí vám odhodlání, odvaha a touha prožít něco výjimečného. Nevěříte? Pojďte se tedy s námi podívat, jaké lahůdky jsme si pro vás, vyznavače adrenalinového rybolovu, připravili.

Lysec ze Salagou 2

Lokality: Pro vaši lepší představu o tom, kam se s námi můžete vydat, jsme nabízené lokality pojmenovali podle toho, jaký světadíl svým rázem a okolní přírodou připomínají. První z nich je  Austrálie aneb křišťálové jezero Salagou, ležící ve vyprahlé a divoké provincii Languedoc Russilion, které svou sluncem bičovanou krajinou a do ruda zbarvenými horami připomíná právě Austrálii. Další je Afrika, představovaná národním parkem Camarque s řekou Rhonou, které vás svou exotickou faunou i flórou, mokřady a bažinami přenesou kamsi do delty africké řeky Okavango. A nakonec Evropa v podobě řeky Mosely, která svým příjemným klimatem a krajinným rázem reprezentuje v naší nabídce právě náš kontinent.

 

Lac du Salagou: Austrálie v srdci Evropy

Toužíte po pobytu v australské divočině, aniž byste přitom museli opustit svou rodnou Evropu? Pak je Salagou tou pravou volbou pro vás. Čeká vás tu 700 hektarů vodní plochy s blankytně průzračnou vodou obklopenou rudými horami, které právě svým zbarvením připomínají posvátnou australskou horu Uluru. K tomu 2890 hodin slunečního svitu ročně, každodenní čerstvý vítr přinášející z okolních strání nádhernou vůni tymiánu, a v křišťálových vodách jezera červení raci, obrovské štiky, až 100 kilogramoví sumci a hlavně nádherní a velcí kapři. Tohle všechno je Salagou, jezero ležící uprostřed jihofrancouzské provincie Languedoc-Roussillon.

Salagou titulka

Tip: Rybaření ve Francii. Více informací na webu ffa.cz

 

Co vás s námi na Salagou čeká?

Na toto kouzelné jezero pořádáme 10 denní speciální expedice, které jsou určeny pro 2 až 4 osoby.

I zde bude po celou dobu výpravě k dispozici náš český rybářský průvodce, který je zároveň i fotografem a kameramanem. Průvodce plynně komunikuje francouzsky, Lac du Salagou velmi dobře zná a má zde vytipována atraktivní místa pro úspěšný lov všech zdejších druhů ryb.

Chlap s rybou

Na Salagou se budete pohybovat pomocí našich nafukovacích člunů, které jsou vybaveny kvalitními elektromotory o výkonu 2 HP a echoloty. Bydlet budete ve špičkových bivacích a spát na kvalitních lehátkách. Takže jediné, co si s sebou musíte vzít, je spacák a rybářské vybavení (pruty, stojany, signalizátory, boilie apod.). Pokud by vám ale snad i toto základní vybavení chybělo, můžeme vám jej po dohodě samozřejmě zapůjčit.

 

Pohyb a pobyt na Salagou

Škola přežití: Protože je Salagou opravdu velikým jezerem a ta nejlepší místa jsou mimo snadný dosah civilizace, kde si již nelze jen tak jednoduše opatřovat zásoby, bude zde součástí expedic tzv. škola přežití.

Dozvíte se a naučíte, jak se filtruje voda z jezera tak, aby byla pitná, k jídlu si s námi připravíte čerstvě ulovenou rybu, například candáta, a ukážeme vám, jak se dělá místní specialita račí ragú. Budeme se řídit naším heslem „co si ulovíš, to máš“.

A večer, pokud jste kamarádi s netopýry, hady a pavouky, můžete spát přímo pod širým nebem plným hvězd.

bivak na Salagou

Strava: Vaše strava bude složena převážně z toho, co si sami ulovíte (raci, ryby apod.) Pokud ovšem ryby nejíte nebo se vám při rybolovu nezadaří, hladu se bát nemusíte. Pro takový případ máme připravené balíčky od firmy Expres Menu. Jde o vysoce kvalitní potraviny bez chemických sterilizátorů a konzervantů, které vydrží i extrémní teploty.

Výlety: Pokud máte kromě rybolovu zájem i o bližší průzkum okolní nádherné krajiny, náš průvodce vám rád poradí, kudy se vydat, nebo vás na vašich cestách doprovodí.

Foto a video: I tady je součástí našich služeb  krátké, dvouminutové vzpomínkové video, které vám během vašeho pobytu natočíme a sestříháme, plus sada deseti fotografií s vašimi úlovky.

Prvním úlovkem  na Salagou byl Sumec

Tip: Rybaření ve Francii. Více informací na webu ffa.cz

 

Rybolov  na Salagou

Rekordní kapr zde ulovený je lysec o váze 34 kilogramů a i úlovky sumců tu atakují magickou hranici 100 kilogramů. Prostě jako všude na jihu tu ryby dosahují značných rozměrů. Jezero je také plné raků, a tak tu doporučujeme chytat na hodně vysušené boilié nebo tygří ořech. Noční rybolov kaprů je zde povolen. Salagou je velmi atraktivní a oblíbenou lokalitou i pro příznivce vláčky. V sezóně běžně křižují hladinu jezera lodě francouzských vláčkařů, kteří během jediného dopoledne dokáží ve dvou nachytat i 20 štik nebo candátů.

Tip: Rybaření ve Francii. Více informací na webu ffa.cz

Kapr ze Sala 

Cena a termíny

Kaňon na kopci kolem SalagouExpedice na tuto lokalitu podnikáme od 1. března do 31. listopadu. Ovšem nejlepším obdobím pro lov kaprů a sumců na Salagou je začátek dubna až konec června. Od července do druhé půlky září zde teploty ve stínu mnohdy dosahují i 45 stupňů Celsia, a některé druhy ryb v tomto vedru přestávají brát. V tomto období se loví spíše štiky a candáti, a tak v těchto měsících jsou výpravy zaměřeny převážně na ně.

Poté, až v druhé půlce září, s příchodem prvních dešťů, se ryby z „letního spánku“ probudí a opět se zde začínají lovit i krásní kapři a velcí sumci. Tyto druhé „rybářské žně“ pak pokračují až do konce listopadu. Na konci listopadu se už ale hodně ochladí a silný vítr, zima, déšť a obrovské vlny naprosto znemožní rybolov. Prosinec je proto měsíc, kdy sem tedy naše expedice už nerealizujeme.

Pozor!! Počet expedic na Salagou je omezen!

Krajina na SalagouVzhledem ke vzdálenosti 1550 kilometrů i náročnosti terénu se jedná o opravdu speciální expedice, kdy každou z nich pro zájemce doslova „ušijeme na míru“. Z tohoto důvodu je jejich počet omezen na 10 za rok a je třeba je objednávat s větším předstihem, a to minimálně 1 měsíc předem. Vždy před podepsáním smlouvy se s vámi osobně sejdeme, seznámíme vás s tím, co vás čeká, a celou výpravu spolu detailně naplánujeme.

Cena na osobu se pohybuje podle náročnosti a počtu účastníků od 1100,- eur.

Pokud se rozhodnete s námi vydat na některou z těchto fantastických lokalit, kontaktujte nás prostřednictvím našich internetových stránek na www.ffa.cz nebo na emailu: info@ffa.czpopřípadě na telefonu: +420777 504 944 nebo 777 132 456.

S pozdravem Petrův zdar

Slávek Freecarp a Martin Mráz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -