Domů Novinky ČRS připomíná: Po víkendu můžeme rybařit zase do půlnoci! Nebude platit ani...

ČRS připomíná: Po víkendu můžeme rybařit zase do půlnoci! Nebude platit ani omezení pohybu

- Reklama -

S probíhající pandemií ještě není vyhráno! Přesto se česká vláda (prozatím) rozhodla pro postupné rozvolňování protiepidemických opatření tak, že od pondělí 12. dubna přestane platit nouzový stav. To v praxi znamená, že pro rybáře nebudou platit omezení ohledně rybaření do půlnoci, anebo ohledně cestování na revíry mimo okres bydliště rybáře. Český rybářský svaz ale připomíná, že situace se může v různých oblastech republiky měnit. Proto jsou rybáři stále na pozoru!  

Počasí se začíná trošičku vylepšovat, takže u vody je stále více a více rybářů. Ti aktuálně nemůžou rybařit po 21. hodině, protože stále je omezeno noční vycházení. Ovšem to se změní! V médiích proběhla informace, že v neděli 11. dubna bude končit vyhlášený nouzový stav. Takže od pondělí bude možné rybařit podle platných rybářských pravidel.

„Vzhledem k avizovanému ukončení nouzového stavu na území ČR si dovolujeme upozornit, že od pondělí 12. 4. 2021 bude lov ryb povolen po celou povolenou denní dobu lovu, tzn. aktuálně od 4 do 24 hodin mimopstruhových revírech, a od 16. dubna od 6 do 20 hodin na pstruhových revírech,“ uvedl Český rybářský svaz.

Důležitým bodem je také to, že rybáři po ukončení nouzového stavu mohou zase jezdit napříč republikou za rybami. Nyní už nemusí rybáři rybařit pouze v okresu, kde mají bydliště. Ale mohou zavítat i na jiné vody.

TIPY A TRIKY: Jak nahodit krmnou kouli až 100 metrů daleko, aby se nerozpadla? 

„Zároveň bude ukončeno omezení volného pohybu osob, proto bude možné lov ryb udicí provozovat na všech vodních plochách v rámci působnosti povolenky, tzn. i mimo okres bydliště rybáře. O ukončení nouzového stavu a s ním souvisejících plošných opatření informoval veřejnost Jan Blatný, bývalý ministr zdravotnictví na tiskové konferenci dne 6. 4. 2021,“ informuje vedení rybářů.

Český rybářský svaz je ale stále ostražitý, protože platná protiepidemická pravidla se mohou v jednotlivých oblastech republiky měnit. „V případě, že by došlo k zavedení lokálních omezení prostřednictvím pandemického zákona, souvisejících s výkonem rybářského práva, budeme o této skutečnosti rybářskou veřejnost informovat,“ ukončuje Český rybářský svaz.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. No to je od svazu informace na zlatýho Bludišťáka, kdyby jste to neřekli, tak to nikdo opravdu neví. Jste se konečně probudili.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -