DomůNovinkyČRS varuje rybáře: Tištěný řád nestačí! Platí ta pravidla, která jsou na...

ČRS varuje rybáře: Tištěný řád nestačí! Platí ta pravidla, která jsou na internetu!

- Reklama -

Český rybářský svaz nedávno vydal upozornění, aby si rybáři před návštěvou revíru přečetli webové stránky dané místní organizace, která onen revír obhospodařuje. Svaz upozorňuje na to, že na internetových stránkách místních organizací se objevují nejaktuálnější informace a změny, které jsou vždy rozhodující! Proto je důležité si uvědomit, že ani tištěný rybářský řád nemusí vždy stačit. Myslete na to!

„Před návštěvou revíru důrazně doporučujeme nejen zkontrolovat bližší popis revíru v soupisu revírů, ale i informace na webových stránkách organizace, která na revíru hospodaří. Rozhodující jsou vždy informace na webových stránkách, nikoli v papírovém soupisu revírů (v průběhu roku můžou nastávat změny, případně může být revír krátkodobě hájený například z důvodu konání rybářských závodů nebo vysazování ryb),“ píše se na webu České rybářského svazu.

Vedení Svazu tak důrazně doporučuje, aby se rybáři před návštěvou daného revíru důkladně seznámili s aktuálními omezeními a změnami. Jen tak totiž předejdou zbytečným potížím při kontrolách rybářskou stráží.

Český rybářský svaz zároveň naléhá na rybáře, aby nezapomínali k vodě nosit Rybářský řád a soupis revírů. „Připomínáme, že Rybářský řád a soupis revírů je nedílnou součástí povolenky k lovu, a jako takový je vždy nutné ho mít společně s platným Rybářským lístkem, Úlovkovým lístkem a povinnou výbavou vždy při lovu s sebou!“ stojí na webu Českého rybářského svazu.

 

NON-STOP rybaření na svazových revírech 2018

Připomínáme, že jsou známy svazové revíry, na kterých se bude v roce 2018 lovit 24 hodin. V některých územních svazech platí více výjimek pro non-stop rybolov než v těch zbývajících. Pravidla byla ale pro všechny stejná: Ministerstvo zemědělství dalo každému územnímu svazu 3 výjimky. Ty svazy, které daný limit nenaplnily, přenechaly výjimky jiným územním svazům.

Na seznam svazových revírů, na kterých bude platit non-stop rybolov se podívejte ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Tak to člověk,který má osmdesát let si bude k povolence muset kupovat počítač a internet ! A co tak členy informovat písemně.A na stránkách základních organizací jsou někdy tak hloupé informave a nebo tam nesou vůbec.BUZERUJETE ČLENSKOU ZÁKLADNU !

  2. Nedávno jsem řešil rozdílné informace na internetu a zde je odpověd MRS:.Pro Vás, jako držitele povolenky je směrodatné to, co je napsáno v Bližších podmínkách výkonu rybářského práva a soupisu revírů mimopstruhových, které k povolence dostáváte a které jsou nedílnou součástí povolenky.

    S pozdravem

    Václav Habán HOLD JINEJ KRAJ JINEJ MRAV.

  3. Co je psáno to je dáno. Pokud jsou na daném revíru rybářské závody nebo jiné aktivity má to býti na daném revíru po celém daném revíru řádně označeno cedulemi aby to každý mohl vidět. Pokud si přesto někdo toho nevšimne tak slušně být upozorněn.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -