DomůNovinkyDálnice přes Nové Mlýny? Stavbu podporuje Jihomoravský kraj i prezident republiky. Co...

Dálnice přes Nové Mlýny? Stavbu podporuje Jihomoravský kraj i prezident republiky. Co vy na to?

- Reklama -

Jihomoravský kraj si velice přeje dálniční spojení mezi Brnem a Vídní. Jak jinak si vysvětlit nedávné hlasování zastupitelů kraje, kdy všichni přítomní politici se stavbou souhlasili? Ani jeden nebyl proti! Jenže! Tato stavba by zasáhla i do chráněné krajiny na Nových Mlýnech. A to se pochopitelně nelíbí ochráncům přírody.

Návrh této stavby se poprvé objevil už v roce 2009, kdy Česká republika uzavřela dohodu o propojení dálnice D52 s rakouskou A5. Proti tomuto návrhu stojí některé obce okolo Nových Mlýnů a ochránci přírody. Ti chtějí toto spojení mezi oběma zeměmi vést jinudy, přesněji navrhují, aby se obchvat okolo Břeclavi napojil na rakouskou dálniční síť D2. Dálnice přes Nové Mlýny by podle ochránců mohla nenávratně poškodit jedinečné chráněné území.

pmo_vd_nove_mlyny

Za realizováním stavby stojí Jihomoravský kraj i některé obce z dané lokality. Zajímavostí je, že stavbu podporuje i prezident republiky Miloš Zeman. Prezident při jeho návštěvě jižní Moravy odpůrce stavby zkritizoval. Podle jeho názoru ochránci a některé obce brání rozvoji kraje. Ostatně, jeho slova si můžete poslechnout v reportáži České televize, kterou jsme pro vás na internetu našli.

Tip: Doprodej rybářských prut! Fantastické slevy!

Tip: Doprodej rybářských prut! Fantastické slevy!

Stavba dálnice je otázkou vzdálené budoucnosti. Zjednodušeně řečeno, pro její stavbu nejsou vyřízeny důležité dokumenty a povolení, které by stavbu umožňovaly. Mnoho obcí, přes které by dálnice měla vést, se stavbou nesouhlasí, což její možnou realizaci ještě prodlouží. Zprovoznění dálnice přes Nové Mlýny je vzhledem k aktuální situaci otázkou mnoha let.

 

Dálnice přes Nové Mlýny: Jaký je váš názor?

Jedno je jisté. Stavba dálnice přes Nové Mlýny je velkým tématem, které rozděluje veřejnost na dva tábory. Jaký je ten náš? Bližší jsou nám argumenty ochránců přírody, kteří se snaží stavbu dálnice zablokovat. Proč? Tato stavba by znamenala obrovský zásah do jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí v naší zemi. A toto poničení by bylo nevratné. Proto se přidáváme na stranu odpůrců stavby, jelikož chceme zanechat Nové Mlýny takové, jaké jsou…

A jaký je váš názor na stavbu dálnice přes Nové Mlýny? Podělte se o něj v diskuzi pod tímto textem. Každého názoru si vážíme! Děkujeme…

Redakce InRybar.cz

Foto: pmo.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -