DomůNovinkyDalší gigantický kapr z Maďarska! Ryba vážila 47 kilogramů!

Další gigantický kapr z Maďarska! Ryba vážila 47 kilogramů!

- Reklama -

Maďarsko dává o sobě v letošní rybářské sezóně pořádně vědět. Po obrovském úspěchu, kdy český rybář Tomáš Krist překonal světový rekord v kaprovi, se objevila další skvělá zpráva. Rybář Steve Weir ulovil v Maďarsku dalšího gigantického kapra. Nádherný lysec vážil neuvěřitelných 47,38 kilogramů! Fantastická ryba…

Aktuální lysec o váze 47,38 kilogramů tak jen o malý kousíček zůstal za rekordním kaprem Tomáše Krista, který vážil 48 kilogramů. Není sporu ale o tom, že tento nádherný kapr patří k dalším kolosálním úlovkům, který se zapíše nesmazatelným písmem do kaprařské historie.

Tip: Nejlevnější rybářské potřeby v Praze!

Gigantický lysec z Maďarska!

Nádherný lysec má překrásnou stavbu těla. Jeho mohutné tělo zakrývá na fotografiích rybáře tak, že jdou vidět pouze jeho hlava a ruce. O gigantických rozměrech tohoto lysce není sporu. V redakci nás napadla myšlenka, zdali nejde o tu samou rybu, kterou před dvěma týdny ulovil český rybář. Jenže po prohlížení dostupných fotografií jsme si všimli, že aktuálně ulovený lysec o váze 47,38 kilogramů, má výraznější hrb za hlavou. Jde tak zřejmě o jinou rybu.

 

Maďarsko: Mekka kaprařů

Tento gigantický lysec o váze 47,38 kilogramů byl ulovený na maďarském jezeře Euro Aqua, které leží nedaleko Balatonu. V krátkém časovém období tak toto jezero vydalo již druhého kapra, který překonal váhovou hranici neuvěřitelných 47 kilogramů!

Tip: Nejlevnější rybářské potřeby v Praze!

Jezero Euro Aqua leží přibližně 180 kilometrů od rakouské metropole – Vídně. Jezero se rozprostírá v národním parku Nemzeti. Pro okolí jezera jsou charakteristické rozsáhlé vinice, které se táhnou všude kolem. Jezero má rozlohu více jak 11 hektarů, a jedná se o zatopený „štěrkáč“.

Maďarské jezero Euro Aqua je známé nejen svými rekordními rybími obyvateli, ale i striktními pravidly. Ta pamatují i na chování rybářů k ulovené rybě po jejím zdolání. Rybář má například povinnost sahat na rybu pouze s mokrýma rukama, nesmí ulovenou rybu zvedat do výšky nad kolena a kapry nad 25 kilogramů smí fotografovat pouze ve vodě. Těmito pravidly se správci snaží minimalizovat jakékoliv poškození tamních ryb.

 

Euro Aqua: Jezero rekordů

Jsou tomu přibližně 2 týdny, co na maďarském jezeře Euro Aqua zazářil i český rybář Tomáš Krist. Ten na tomto revíru ulovil neuvěřitelného lysce o rekordní váze 48 kilogramů. Český rybář tak s tímto kaprem překonal světový rekord! Fotografie gigantické ryby, kterou zdolal český rybář, obletěly celý rybářský svět. A dostaly se dokonce i do renomovaných magazínů v Anglii, která je považována za kolébku moderní kaprařiny.

Tip: Nejlevnější rybářské potřeby v Praze!

Světový rekord kapr

Až neuvěřitelné váhy, které hravě překračují magickou 40 kilogramovou hranici, dávají tušit, že se blíží prolomení dalšího milníku. Je jen otázkou času, kdy rybářská média přinesou obrázky 50 kilogramového kapra. Teď je jen rébusem to, ze které vyhlášené kaprařské lokality přijdou – zdali z Maďarska nebo z Francie. Rozhodně se máme ale na co těšit.

Redakce InRybar.cz

FOTO: Euro Aqua

Děkujeme provozovatelům Euro Aqua za jejich laskavé svolení k použití jejich fotografií. Posíláme do Maďarska srdečný pozdrav!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -