Domů Novinky Další nakažený rybník: Rybáři našli přes 1000 mrtvých kaprů! Celkově zlikvidovali tuny...

Další nakažený rybník: Rybáři našli přes 1000 mrtvých kaprů! Celkově zlikvidovali tuny ryb!

- Reklama -

Další rybník, který je nakažený pro kapry nebezpečným herpes virem, potvrdily rozbory. Kde se nově nákaza objevila? V rybníku Medenice u Červených Janovic na Kutnohorsku! Rybáře vyděsil masivní úhyn kaprů, a následné rozbory bohužel potvrdily výskyt herpes viru. To, jak se nákaza do rybníku dostala, není jasné. Jasné ale bohužel je to, že rybáři museli celou obsádku kaprů zlikvidovat. Šlo o tuny ryb! A navíc s napětím čekají na výsledky rozborů vody v dalších rybnících.

„Na rybníce Medenice došlo ke značnému úhynu ryb, rybáři našli asi 1300 uhynulých kaprů. Vzorek byl odeslán na rozbor, který potvrdil nákazu herpes virem,“ řekl Deníku starosta Kutné Hory Josef Viktora.

Rybáři museli tedy rybník vypustit a nakažené ryby usmrtit. Ryby byly usmrceny oxidem uhelnatým ve speciálních kádích, a následně je rybáři odvezli do kafilérie. Podle dostupných informací rybáři museli zlikvidovat 5 až 7 tun nakažených ryb!

Bohužel, samotný výlov nakažených ryb se neobešel bez komplikací. V betonovém lovišti pod hrází se prolomilo prkno, a část nakažených ryb se dostala do potoka, který z rybníku vytéká. Podle rybářů ale nic nehrozí, protože se jim podařilo všechny nakažené ryby odchytit. Potok byl navíc okamžitě vydezinfikován.

Rybáři si lámou hlavu s tím, co ryby nakazilo. Při výlovu nenašli žádného koi kapra, který by mohl být nakažený, a kterého by mohl do rybníku pustit třeba nějaký chovatel. Proto se nabízí ta varianta, že by nákazu mohl přenést nějaký vodní pták.

Postup u rybníka Medenice bude stejný, jako u ostatních nakažených rybníků. Několik týdnů zůstane vypuštěný a proběhne jeho dezinfekce. Následně budou odebrány vzorky i z okolních rybníků, aby se zjistilo, zdali v nich také není tato nákaza.

NEPŘEHLÉDNĚTE: To je SMRAD! Levné boilies KAPRPRO hnijící červ za pár korun!

„Z okolních rybníků byly odebrány vzorky, nyní se čeká na výsledky. Vzhledem k tomu že v žádných okolních rybnících nebyl úhyn ryb registrován, předpokládáme, že by měly být v pořádku,“ řekl Deníku starosta Kutné Hory.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -