skingbranding-banner

DALŠÍ ZÁKAZ: Na Labi 18A nově platí zákaz bivakování! Obec si stěžovala na obrovský nepořádek!


Obec Borek, která leží nedaleko Brandýsa nad Labem, vydala vyhlášku, která zakazuje bivakování na březích Borecké tůně. Omezení se týkají ale i samotného Labe. Obec tuto vyhlášku zdůvodňuje tím, že na březích revírů Labe 18 a Labe 18A se nacházelo čím dál větší množství odpadků. Situace tedy došla tak daleko, že obec Borek vydala vyhlášku, která rybářům zakazuje bivakování u vody. Obec Borek navíc informovala, že bude úzce spolupracovat s policisty, kteří budou neukázněné rybáře pokutovat…

V nově vydané vyhlášce se jasně píše, co rybáři na březích revírů Labe 18 a Labe 18A, které leží na území obce Borek, mohou a nemohou. Tak například, na březích revírů je zakázáno stát, zastavit nebo jezdit motorovými vozidly (s výjimkou vozidel údržby a mechanismů údržby). Rovněž je zakázáno i rozdělávání ohňů či grilování na přenosných zařízeních mimo míst, které jsou k tomu určené.

A teď to hlavní: Na veřejných prostranstvích v lokalitě Borecké tůně je zakázáno tábořit, stanovat nebo nocovat (ve stanech, v motorových vozidlech, obytných vozech a karavanech). Je také zakázáno v lokalitě Borecké tůně stát s motorovými vozidly na místech mimo komunikace s výjimkou míst k tomu určených. Na tamních lokalitách budou i informační tabule a nové zákazové značky.

Suma sumárum. Pobyt rybářů v okolí daných revírů je značně omezené. Ale podle zástupců obce Borek to jinak nešlo. Situace začínala být kritická. Hromady odpadků v okolí Borecké tůně i hlavního toku Labe začaly přesahovat všechny meze. Proto přišlo tak rázné řešení…

 

Zákaz bivakování na Labi v Mělníku

Podobný problém zastihl i rybáře v Mělníku. Zde se na březích Labe také vyskytoval obrovský nepořádek, a proto se na popud tamní rybářské organizace zástupci města rozhodli vydat „nepopulární“ vyhlášku. Takže v letošní sezóně nebude možné bivakovat ani na březích Labe v Mělníku.

VÍCE ZDE: Rybáři dělali na Labi v Mělníku nepořádek! Bivakovat tak nebude vůbec!   

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec rybaření pro rodiče? Ministryně chce nezodpovědným rodičům zabavovat rybářské lístky!

admin | přečteno: 1239x | 8.07.2020 | Žádné komentáře

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) přišla s hodně …

Kde rybářská stráž nejvíce kontroluje? Moderní aplikace detailně sleduje chování porybných!

admin | přečteno: 5550x | 7.07.2020 | 1 komentář

Jsou tomu už dva měsíce co rybářský magazín InRybar.cz informoval …

VIDEO: Gigantický lysec z české svazovky o váze přes 30 kilo! Padl nový rekord?

admin | přečteno: 3266x | 6.07.2020 | Žádné komentáře

Známý kaprař Peter Hofierka dal o sobě pořádně vědět! Na …

Komentáře

  • Jsem take rybar ale kdyz si k vode prinesu nejake obaly nebo cokoli jineho tak si to odnesu to co sem videl po rybarich na borku kteri tam bivakovali to byl hnus vubec se nedivim zastupitelum obce borek ze to takhle vyresili
    Rybari si to udelali sami a muzou nadavat jen sobe kdyz jsou prasata ja si auto nechavam v obci a klidne si kousek dojdu ale kdyz nemuzou mit auto za zadkem tak tam radsi prestanou jezdit alespon tam bude klid
    Petr praha vinoř

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.