skingbranding-banner

SKANDÁL: ČRS zuří! Podvod za desetitisíce! Rybáři dopisují úlovky do povolenek!


Na povrch se nedávno dostala závažná věc, která trápí celý Český rybářský svaz. Předseda Středočeského ČRS Dušan Hýbner na Facebooku nedávno zveřejnil velice podezřelou povolenku. V čem byla podezřelá? V každé kolonce byl zapsán ulovený kapr. Existuje velice závažné podezření, že daný rybář dostal pokyn zapisovat úlovky, které ani nechytil. Proč? Protože takové zapisování úlovků znamená peníze pro danou organizaci.

Není divu, že tento případ nadzvedl ze židle celou řadu rybářů, a také významné funkcionáře ČRS. Například v tomto případu jde přibližně o 55 000 korun. A to není malá částka. K situaci se už vyjádřil už i předseda ČRS Alexander Šíma. Ten na webu ČRS napsal:

povolenka

„Jako každoročně projednávala Rada ČRS na dubnovém zasedání zprávu obsahující výsledky zpracování celosvazových povolenek a sumarizaci všech úlovků na tyto povolenky za uplynulý rok. Zpracovatel zprávy opětovně upozornil na skutečnost, že některé povolenky (a nelze říci, že by šlo o zcela ojedinělé případy), resp. oddíl II. povolenek, obsahující evidenci úlovků a sumář úlovků, se odlišují od běžného standardu, neboť obsahují zápisy, jejichž věrohodnost se jeví jako velmi pochybná. Jedná se především o dopisování „úlovků“, které nikdy uloveny a rybářem přisvojeny nebyly. S ohledem na četnost těchto případů jde už o tak závažný problém, že je třeba ho razantně řešit.

Povinností každého rybáře je řádně vyplňovat díl II. povolenky, tedy zapisovat do evidence úlovky a následně zpracovat sumář úlovků. Řádně (jak přikazují zákon o rybářství, prováděcí vyhláška, bližší podmínky výkonu rybářského práva na revírech ČRS, Stanovy ČRS) znamená především pravdivě! Pohnutky, které vedou některé rybáře k tomu, že některé úlovky nezapisují, anebo naopak, že do evidence a sumáře dopisují úlovky, kterých nikdy nedosáhli, jsou zcela nevýznamné; podstatný a zásadní je sám fakt, že zapsali údaje, které neodpovídají skutečnosti (to samé platí pro opačný případ, kdy nezapsali ulovenou a přisvojenou rybu).

Pokud tedy rybář uvádí v povolence údaje, které neodpovídají skutečnosti, sleduje buď osobní prospěch (může pak lovit více ryb než je stanovený limit) nebo tak činí ve prospěch uživatele revíru, který může naopak neoprávněně obdržet více prostředků z redistribuce celosvazového rybolovu. V obou případech však jde o to, že rybář nesplnil základní povinnost, totiž vyplnit povolenku v oddílu II. řádně. A takové jednání lze kvalifikovat jako přestupek podle § 30 odst. 1 písm. f/ zákona o rybářství, za jehož spáchání může být uložena pokuta do výše 30.000 Kč (§ 30 odst. 6 zákona o rybářství). Nelze v některých případech ani vyloučit trestněprávní odpovědnost (§ 209, § 254 trestního zákoníku).

Důrazně proto varuji zejména před dopisováním neexistujících úlovků do evidence a sumáře v oddílu II. povolenky k lovu. Stávající alarmující situace nutně musí vést k tomu, že objasňování těchto nekalých praktik a postihování viníků bude také věnována odpovídající zvýšená pozornost.”

 

Pamatujete? Podivný text z ÚS města Prahy

Není tomu zase tak dávno, co na rybářském internetu koloval poměrně zvláštní text, jehož „autorem“ byl ÚS města Prahy. O co tehdy šlo? Je možné, že autoři onoho textu to tak vůbec nezamýšleli, ale při jeho přečtení mohl čtenář dostat pocit, že pražští funkcionáři rybářům tak trochu „vyhrožují“. Celý text si přečtěte v přiloženém odkazu. Souvisí to s tímto případem?

ČTĚTE TAKÉ: Rybáře vyděsil podivný dokument z ÚS města Prahy! Co se v něm píše?

Spojitost tady existuje. Pokud se totiž pozorně podíváte na danou povolenku, pak uvidíte číslo revíru – 401 018. Jedná se o revír VLTAVA 6, který spadá pod ÚS města Prahy. Co se to tady děje?

Redakce InRybar.cz

Zdroj: ČRS

Foto: Facebook a archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

NASAZOVÁNÍ: Rybáři do svazovek nasadili líny, mníky, jesetery a mnoho dalších ryb! Kde se nasazovalo?

admin | přečteno: 757x | 19.10.2018 | Žádné komentáře

Pořádnou porci ryb rozvezli rybáři ze Středočeského územního svazu. Do …

Kilo vánočního kapra bude stát až 110 korun! Ryby budou dražší kvůli suchu!

admin | přečteno: 965x | 17.10.2018 | Žádné komentáře

Rybářství Třeboň se připravuje na blížící se vánoční svátky. Mnohé …

KATASTROFA: Rybáři musí zlikvidovat 90 tun ryb! Nakazil je nebezpečný virus, který se může rozšířit

admin | přečteno: 6523x | 16.10.2018 | Žádné komentáře

Oči pro pláč mají rybáři, kteří obhospodařují rybník Buňkov v Břehách …

Komentáře

  • Celorepublikově vydat rybářský řád a jeho doplnky na území ČR.. 40 KUSŮ UŠLECHTILÝCH RYB !

  • Tu organizaci bych okamžitě zrušíl. Nečekal jsem že i rybářstvy se dějí takové hnusné podvody. Každej by jenom hrabal.

  • Rybářsky řád bych pozměnil. Lovit každý druhý den, dvě ušlechtilé ryby. Jsou rybáři co ryby lový každý den s prodávají známim, sousedům

  • Je zajimavy,ze kazdy den ma stejne ulovky

  • Mám již odchytáno skoro 50 roku,dělal jsem i hospodáře a diskuze o počtu ryb na povolenku je pořád živá.Jediné řešení je asi celorepublikově určit roční kusy ryb a přísná kontrola.Jinak a vdnešní době již vubec se nic nezmění.

  • No už jen to že všichni ulovení kapři mají střídavě 55 a 60 cm je blbost

  • Taky bych pozměnil rybářský řád na 10 úlovků kapra ročne a horní míru kapra na 60 cm. To normálnímu rybáři bohatě stačí. Rybarina je sport a ne aby se mi vrátily peníze za povolenku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.