skingbranding-banner

Dokázali to! Rybáři budou od června do října chytat NON-STOP!


Byly to nervy! Situace se nakonec tak vyhrotila, že rybáři byli ochotni i demonstrovat před budovou ministerstva. Celá ta námaha, odhodlání a chuť bojovat se nakonec vyplatila. Na slovenských kaprových vodách bude platit 5 měsíců lov NON-STOP. Navíc, v květnu budou moci slovenští rybáři chytat od 4 do 24 hodin. Tohle je doba lovu, kterou by si určitě přáli i čeští rybáři…

S informací o nové době lovu na slovenských kaprových vodách přišel web k70.sk. Na něm se píše:

Přátelé, je to tady! Zúčastněné strany (ministerstvo životního prostředí, občanské sdružení Engerau Carp Crew a Slovenský rybářský svaz) se dohodli ohledně denní doby lovu ryb na kaprových vodách takto:

  • leden až duben, listopad a prosinec od 6 do 21 hodin
  • květen od 4 do 24 hodin
  • červen až říjen od 00:00 do 24:00

Na základě zdlouhavé, ale věcné a odborné diskuze, došlo k finální dohodě ohledně znění nové vykonávací vyhlášky k zákonu o Rybářství 216/2018. Všechny další a konkrétnější informace, tak jako samotnou vyhlášku, zveřejníme v následujících dnech na webu k70.sk.

 

Rybáři chtěli za NON-STOP rybaření i demonstrovat!

Původní návrh vyhlášky zněl tak, že slovenští rybáři by mohli chytat v květnu jen do 21 hodin, a v září a říjnu by mohli lovit od 4 do 24 hodin. To se ale slovenským rybářům nelíbilo a rozhodli se, že půjdou svůj názor vyjádřit před budovu ministerstva. A protest zafungoval! Demonstrace nebyla nakonec nutná a všechny zúčastněné strany znovu usedly k jednacímu stolu.

Výsledek jde vidět. Oproti původnímu návrhu budou moci slovenští rybáři chytat výrazně delší dobu. V květnu budou moci lovit až do půlnoci, a navíc namísto 3 měsíců budou moci chytat hned 5 měsíců NON-STOP (červen, červenec, srpen, záři, říjen).

Slovenským rybářům gratulujeme k jejich výsledku! Jde vidět, že když se chce, všechno jde! A díky snaze a ochotě tak budou moci rybáři být u vody podstatně delší dobu…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Jakub Vágner chytil rekordního okouna! „S tvými sponzory by tohle dokázal každý!“ kritizují ho

admin | přečteno: 3193x | 26.11.2020 | 6 komentářů

Známý rybář Jakub Vágner natáčel videa pro rybáře ve Španělsku. …

Masakr na Moravě! Porybní zadrželi 39 pytláků a 105 povolenek! Mrkněte na zajímavá data

admin | přečteno: 1455x | 26.11.2020 | 1 komentář

Rybářská stráž na revírech Územního svazu pro Severní Moravu a …

Hyenismus! Krádež kaprů za 85 000 korun! Zloděj ukradl cenné barevné ryby!

admin | přečteno: 6468x | 25.11.2020 | 1 komentář

Tak tohle je teda hyenismus! Co se stalo? Neznámý zloděj …

Komentáře

  • U nás by to bylo také super když by to šlo,jen nevím co by v té vodě zůstalo…………..Již dnes u nás na Severní moravě na Krnovsku není pořádně kde chytat -Revír Pocheně zavřena ryby rozkradené.Platíme nejdražši povolenku v ČR a ve vodě nic není,Jak říkám vše rozkradli ti nahoře a u vody se tváří kolik udajně vysadily ryb a kde nic tu nic………..

  • ………..je to pravda u nás to je to samé / Mladá Boleslav/ přivezou se ryby,vypustějí se do vody a představenstvo už je na břehu a chytá.Tady se ryba nenechá rozplavat. Všichni jsou spokojeni a předhánějí se kdo si odnese víc domů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.