DomůNávnady a nástrahyKrmné směsiPro začátečníky: Jak používat těsto na kapry? Co s ním můžeme všechno obalovat?

Pro začátečníky: Jak používat těsto na kapry? Co s ním můžeme všechno obalovat?

- Reklama -

Rybářské těsto na kapry patří k velmi populárním atraktorům pro zatraktivnění nástrahy, popřípadě návnady. Těsto je geniální v tom, že dává nástraze nádherně měkkou vrchní vrstvu. Navíc, z těsta se vypouští nejrůznější atraktivní látky, které lákají kapry k nástraze. S těstem na kapry můžeme obalovat jak samotnou nástrahu, tak ale i návnadu. Škála použití této výborné „suroviny“ je skutečně obrovská.

Domácí výroba těsta na kapry není žádná věda. Stačí jen několik málo surovin a trocha času. Na našem webu najdete hned několik návodů, jak takové těsto na kapry vyrobit. Ale tím se v tomto textu zabývat nebudeme. Ne! V tomto textu se budeme zaobírat tím, co vlastně všechno můžeme tímto skvělým atraktorem obalit?

První „na ráně“ je pochopitelně nástraha na/pod háčkem. Nejčastěji obalujeme boilies a pelety. A ono to dává smysl, protože těsto (obalovací pasta) dá těmto tvrdým nástrahám krásně měkký povrch. To je pro kapry velice atraktivní! Navíc, těsto mívá velmi koncentrovanou chuť, což je při prvním kontaktu s rybou taky dobře.

S těstem ale můžeme obalovat i další nástrahy. Jaké? Vlastně téměř všechny. Těstem můžeme obalit kukuřici, hrách nebo třeba pečivo. Těch možností je opravdu habaděj! Pravda, je třeba si připomenout, že v těchto případech těsto může „přebít“ další klady zmíněných nástrah.

Těstem můžeme obalit ale i návnadu (viz přiložené video). Autor videa v něm obaluje pelety, které následně dává do PVA punčochy. To je hodně chytré! U nástrahy totiž bude více větších soust, kterých si kapr určitě všimne. A po jejich sesbírání jistojistě sebere i naši nástrahu. Tenhle fígl vyzkoušejte!

Poznámka: Video je ilustrační! Lze použít libovolné suroviny!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -