skingbranding-banner

Gigantická ostuda: Čachry machry při volbách! Podváděli funkcionáři při hlasování?


Slovenský rybářský svaz má za sebou velmi bouřlivý víkend. Právě v sobotu se v Žilině uskutečnil mimořádný Sněm, na kterém slovenští rybáři odvolali starého tajemníka Svazu, který je podezřelý (nejen on) z nevýhodného prodeje rybochovného zařízení za více jak 3 milióny eur. Přítomní delegáti pak zvolili nového tajemníka. Přesto! Řada rybářů je z víkendového průběhu žilinského Sněmu hodně znechucena. Na internetu se například objevily informace, že při některých hlasováních 1 člověk hlasoval za 4 nepřítomné lidi v sále. Vrací se snad manýry z 90. let? 

Informaci o velmi nestandardním chování na mimořádném Sněmu v Žilině přinesli rybáři ze stránky Fishing PROJECT. Právě na této stránce se objevily veškeré informace, co se na Sněmu děje. A v záplavě reportážních videí se objevilo i to, které na velmi nestandardní chování některých delegátů upozornilo.

„Sledovali jsme hlasování delegátů na Sněmu. Tu možnost jsme měli, dokud nás nevyhodili – všimli si, že jsme chtěli toto chování natočit. Byl přistižen delegát, který hlasoval na 4 hlasovacích zařízeních. Pro vysvětlení: Každý, kdo opustí hlasovací sál, by měl odevzdat elektronické hlasovací zařízení. To se ale nedělo! Někteří delegáti měli před sebou i 5 hlasovacích zařízení,“ říkají rybáři v jednom ze zveřejněných videí.

Po tom, co rybáři přímo na místě informovali o tomto chování ostatní delegáty na mimořádném Sněmu, okamžitě se rozjela bouřlivá diskuze, kde někteří delegáti obvinili ty druhé z kupčení s hlasy.

K nestandardnímu chování se vyjádřil i samotný prezident Slovenského rybářského svazu Emanuel Seemann: „Viděli jste to v přímém přenosu. Já se k tomu nebudu vyjadřovat.“ A co si prezident myslí o novém tajemníkovi? „Konečně je na funkci tajemníka odborník z rybářství, což může v současné době přinést výhody,“ nechal se slyšet Seemann.

 

Slovenský rybářský svaz má nového tajemníka

Novým tajemníkem Slovenského rybářského svazu byl zvolen už v 1. kole Ján Kohút. Ten je členem místní organizace Slovenského rybářského svazu v Turčianských Teplicích. Nový tajemník uspěl už v 1. kole volby na mimořádném Sněmu v Žilině, kdy z 232 platných hlasovacích lístků získal 128 hlasů. Kohút tak porazil další 3 kandidáty na tajemníka Slovenského rybářského svazu.

Starý tajemník Slovenského rybářského svazu Luboš Javor byl na mimořádném Sněmu odvolán kvůli nevýhodnému prodeji rybochovného zařízení. Majetek Svazu přešel již do vlastnictví soukromého subjektu, přesto Slovenský rybářský svaz ještě nemá peníze. Pro odvolání bylo 207 z 243 delegátů.

 

Co se stalo na Slovensku?

Podle Tiskové agentury Slovenské republiky tajemník Rady Slovenského rybářského svazu Ľuboš Javor spolu s bývalým prezidentem Slovenského rybářského svazu Rudolfem Borošem měli podepsat nevýhodnou smlouvu o prodeji rybochovného zařízení v Považské Bystřici za 3,4 miliony eur (více jak 85 miliónů korun). Rybochovné zařízení měli prodat společnosti MV Solutions.

Majetek podle agentury už přešel do vlastnictví společnosti. Jenže! Slovenský rybářský svaz stále nemá peníze za prodej. Navíc, podle Tiskové agentury Slovenské republiky rybáři nedostanou kvůli nevýhodné smlouvě skoro žádné peníze.

Slovenský rybářský svaz napadl nevýhodnou smlouvu o prodeji rybochovného zařízení, rovněž podnikl i právní kroky, aby smlouva o prodeji rybochovného zařízení byla neplatná.

Zdroj: Fishing PROJECT

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Slovenský rybářský svaz

Nové články v rubrice

Mrtví sumci nebo kapři! Na oblíbeném svazovém revíru uhynulo velké množství ryb! Co se stalo?

admin | přečteno: 4332x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Letošní září je pro rybáře opravdu hodně nelehké. Po ekologické …

NASAZOVÁNÍ: Rybáři do revírů pustili tuny kaprů! Podzimní nasazování ryb odstartovalo!

admin | přečteno: 2428x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Podzimní část rybářské sezóny je tady! A s tímto časem je …

„Proč jste nepomáhali s úklidem zdechlin na Běčvě?“ ptají se rybáři ochránců přírody z Greenpeace

admin | přečteno: 1294x | 28.09.2020 | 1 komentář

Česká pobočka ochranářské organizace Greenpeace vydala na Facebooku velmi tvrdé …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.