skingbranding-banner

KATASTROFA: Tisíce mrtvých candátů, bolenů a dalších ryb! Na přehradě Výrovice došel kyslík!


Tisíce ryb uhynulo na přehradní nádrži Výrovice na Jevišovce. Právě touto řekou podle posledních informací přestala do přehrady přitékat čerstvá voda. Výsledkem je tak bohužel to, že rybám v přehradě začal docházet kyslík. Množství kyslíku je podle rybářského hospodáře na kritickém minimu, a ze strany rybářů i přes enormní snahu už nebylo pomoci. Zprvu to vypadalo, že úhyn ryb nebude nijak dramatický. Bohužel, neustále trvající sucho a horko celou situaci zkomplikovalo. A v přehradě tak uhynulo tisíce ryb.

V pondělí 13. srpna se ve Znojemském deníku objevily informace o tom, že na přehradní nádrži Výrovice došlo k úhynu ryb vinou nedostatku kyslíku. Prvotní informace hovořily o docela nízkém množství ryb – mluvilo se asi o 100 až 200 kilech.

Bohužel, o pár dní později se na sociálních sítích začaly objevovat informace, které hovořily o výrazně se horšící situaci. Výsledkem je tak masivní úhyn tisíců ryb. V přehradě je naprostý nedostatek kyslíku, proto hynou všechny druhy ryb – od candátů a úhořů, po cejny a kapry.

A 18. srpna se na sociálních sítích objevila tato informace: „Žádáme všechny dobré lidi a kompetentní osoby, aby nám pomohli řešit ohromnou ztrátu při úhynu ryb, který právě probíhá na Výrovické přehradě, kde z důvodu nedostatku kyslíku a nulového přítoku vody hynou denně tisíce ryb. Bohužel, včerejší měření kyslíku nevěstí nic pozitivního. Místo normálu 4,4 bylo někde naměřeno jen 0,13, a kapr potřebuje minimum 1,4. Není už v našich silách zabránit dalšímu úhynu ryb. Tímto prosíme všechny rybáře i nerybaře o pomoc (zapůjčení plovoucích čerpadel atd.),“ napsal na Facebook zástupce hospodáře MRS Jevišovice Štefan Šabo.

Pokud můžete pomoci, ozvěte se prosím rybářům z Jevišovic na přiložený kontakt, který naleznete níže. Děkujeme!

Výrovická přehrada leží na Znojemsku na řece Jevišovce. Rozloha přehradní nádrže je 56 hektarů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!   

admin | přečteno: 49x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 48x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 6882x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

  • Delate si uz p…??!? Ja jako rybar bych toto nechytil ve vodach kam chodim ani za nekolik let, a Vy takove krasne a “drahe” ryby (hlavne ten candat) nechate pochcipat kdyz vidite jake je tento rok pocasi, jaka je situace v nadich vodach, kdyz vite, ze se to jiz po nekolikate tento rok, a to v nedavne dobe, stalo.?? .. Ted zacnete merit nejakej kyslik ve vode?? Delate si z nas z rybaru p…!? Za co berete miliony rocne za prodej povolenrk?!? Abyste Vasi vinou nechaly pochcipat tak krasne ryby, a jeste mate tu drzost zadat rybare a verejnost o pomoc?!? Za ty vybrane prachy od rybaru jste si jiz dsvno meli nakoupit ty vase cerpadla! Banda totalnich idiotu! Doufam, ze se na vas pojistovny vy… Kde jsou vybrane penize od nas od rybaru, ze ted po 2 mesicnich vedrech shanite cerpadla od nas od rybaru?! Neni vam to ani trochu trapny?! Rozdavrjte povolenky zadara a rybarsky rad si muzete srolovat a strcit do p…, kdyz vy jakozto rybarsky svaz na vsechno s… a my mame neco platit, dodrzovat pravidla, a ted koukat jak si dalsi roky mene a mene zachytame, protoze vy mate vsechno na haku, a jeste nechate vymrit tolik ryb! Stydte se a jdete do poradny hluboky p…, vy z…!

  • Souhlasím je me lito těch ryb😑 taky nepochopim ze se s tím neco nezaclo delat drive, posranej svaz. Měli by dostat nejakou tucnou pokutu ale to by asi nepomohlo dělají si co chtějí Pi….!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.