DomůAkční nabídkaFermentovaná kukuřice: Jak vyrobit krmnou "bombu" na kapry a amury? Tady je...

Fermentovaná kukuřice: Jak vyrobit krmnou „bombu“ na kapry a amury? Tady je jednoduchý návod!

- Reklama -

Fermentovaná kukuřice na kapry patří k TOP návnadám! Obrovský plusem této návnady je její „základ“ – kukuřice. Právě kukuřici kapři a amuři milují a spolehlivě ji sbírají. Jenže! Kukuřice jde velice jednoduše vylepšit. Jak? Zkuste fermentaci! Fermenace neboli kvašení je proces, kterým kukuřice získá naprosto neodolatelné vlastnosti, díky kterým dostanete na háček mlsné kapry a amury. Pojďme se na fermentaci podívat blíže…

V čem je fermentovaná kukuřice tak unikátní? Je zapotřebí si uvědomit, že při tomto procesu kukuřice kvasí, tudíž získává extrémně silný zápach. Pro člověka může být tento zápach opravdu nepříjemný, ale pro ryby je neodolatelný! Však taky, proto je tato metoda v rybářském světě využívána již dlouhá léta. Navíc, fermentovaná kukuřice kromě pachové stopy vytváří i stopu „vizuální“, jakýsi hustý „mrak“, kterého si každý kapr a amur všimne.

S fermentovanou kukuřicí krmíme buďto „napřímo“, anebo ji přidáváme do krmných směsí. My to děláme následovně: Z krmné směsi vyrobíme klasické krmné koule, do jejich středu následně natlačíme fermentovanou kukuřici. Takto naplněné koule nakonec vyválíme ve fermentované „šťavě“ od kukuřice a necháme je „odstát“. Pak už jenom prakem nebo pomocí zátěže dopravíme fermentovanou návnadu do vody. Funguje to! Samozřejmě při masivnějších krmných kampaních fermentovanou kukuřici sypeme přímo z lodi na lovné místo (zejména při lovu amurů).

Je zapotřebí dodat, že fermentovaná kukuřice povětšinou bývá pro kapry ještě atraktivnější než kukuřice „normální“, jen uvařená. Ta fermentace dá kukuřici prostě unikátní vlastnosti, které fungují. Kukuřici si můžete fermentovat v pohodlí domova. Ale upozorňujeme! Ten zápach je opravdu silný, proto s touto „dobrotou“ manipulujte někde v otevřeném prostranství. A hlavně to doma nevylijte, protože toho zápachu se nezbavíte!

 

Vařená kukuřice Amino Mix

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Pro výrobu fermentované kukuřice budeme logicky potřebovat kukuřici. Naprosto nejjednodušším způsobem je si obstarat už uvařenou kukuřici. Je to méně pracné! Nemusíte se namáhat s vařením a špinit hrnce. Ne! Jednoduše vezměte uvařenou kukuřici, pak ji nasypte do kbelíku a pustíte se do fermentace. Doporučujeme tuto kukuřici od Amino Mix, která je opravdu kvalitní a pro výrobu fermentované kukuřice naprosto TOP!

Firma Amino Mix dodává i ochucenou kukuřici. Rozhodně není špatné vyzkoušet fermentovat i kukuřici s příchutí chilli. Ovšem, abychom byli upřímní, tak nám nejlépe funguje klasická přírodní kukuřice. Ta je pro fermentaci naprosto ideální (hlavně je levnější). Fermentovanou kukuřici následně při lovu kaprů můžete smíchat s peletami nebo krmnou směsí.

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Belachan

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Pokavaď chcete vaši fermentovanou kukuřici opravdu vylepšit, pak několik hodin před tím, než s fermentovanou kukuřicí nakrmíte, do ní nalamte kus belachanu. Garantuje vám, že vytvoříte skutečně extrémně koncentrovanou pachovou „bombu“. Tohle krmení bude mít obrovské grády! A to především proto, že belachan jsou vlastně fermentované krevety. Díky tomu smícháte dva velmi koncentrované pachy (fermentovaná kukuřice a belachan), které žádný kapr nepřehlédne. Funguje to!

Ale upozorňujeme! S tímto krmením v žádném případě nemanipulujte v obyvatelných prostorách! Pokud nedejbože byste tohle vylili v kuchyni, obýváku či jiné místnosti, stane se do vteřiny neobyvatelnou! Toho zápachu se nezbavíte! Vážně, bacha na to!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

NÁVOD: Postup fermentace kukuřice

  • Do kbelíku si vysypeme vařenou kukuřici Amino Mix, kterou zalijeme horkou vodou z varné konvice (hladina vody musí být nad kukuřicí). Vše necháme několik minut odstát, abychom kukuřici „nastartovali“.
  • Po 5 až 15 minutách nabereme do misky horkou vodu z kbelíku s kukuřicí, ve které rozpustíme cukr (50 až 100 gramů na kilo kukuřice). Cukr je důležitý! Bez něj nebude kukuřice fermentovat!
  • Nakonec vodu s rozpuštěným cukrem nalijeme zpátky ke kukuřici a vše promícháme
  • Kbelík uzavřeme. Poté necháme vše fermentovat – kukuřice začne kvasit během několika dní
  • Několik hodin před samotným krmením s kukuřicí do ní můžete nalámat kus belachanu – vznikne extrémně zajímavé krmení!!!

Při fermentaci se na kukuřici může objevit bílý povlak. To nevadí! Kukuřice „pracuje“ a proces kvašení je v plném proudu. Velmi důležité je, že kukuřici nemusíte spotřebovat hned najednou. Můžete ji odebírat jen po částech a průběžně s ní krmit (i na ni chytat). A hlavně! Tu vodu z fermentované kukuřice nevylívejte! Buďto ji nalijte do krmné směsi, krmte s ní spolu s kukuřici, anebo v ní máčejte krmné boilies! Ta voda obsahuje TOP látky! Jen to prosím otevírejte někde venku mimo dosah manželky/přítelkyně.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

13 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, jaký máte názor na přidání kefíru pro mléčné kvašení. Díky za odpověď. S pozdravem Karel Kheler.

    • Dobrý den,

      můžete to zkusit, ale za výsledek neručíme… 🙂

      Nám stačil cukr a belachan, který jsme přidali den před krmením… 🙂

      Ale vyzkoušejte a dejte nám prosím vědět… 🙂

      Krásný den!

      Redakce InRybar.cz

      • Zdravím. Běžně dělám s kefírem, jen belachan mě nenapadlo přidat, ale i bez něj celkem dobrá zkušenost.

        • Opravdu? Tak výborně! Nás zase nenapadlo dát kefír, ale dává to smysl… 🙂

          Díky za tip!

          Redakce InRybar.cz

  2. Zdravím, bude mi fermentace fungovat i zalitím studenou vodou? A stačí mi takto cca 3dny odstát aby byl již proces účinný? Děkuji moc za info…

    • Zdravím Františku,

      Ano, funguje i studená voda. 3 dny jsou spíše málo – ideální je více dní, spíše týdnu.

  3. Zkusil jsem mlecne fermentovat kukurici i psenici. Kukurice po nekolika tydnech krasne nakysle voni a pracuje ale psenice se mi nejak zvrhla sice taky krasne pracuje, ale je z ni silne citit neco jako aceton, nebo kanagon. Je to fakt sila. To uz je nejspis spatne ze? Da se s tim neco delat? Nebo to mam vylit?

    • U pšenice došlo k alkoholovému kvašení, kdy jednoduchých cukrů při ní vzniká ethanol a oxid uhličitý. Pokud chcete ryby opít, máte možnost.

  4. Některé dotazy týkající se fermentace obilnin jsou opravdu úsměvné.
    Mléčné kvašení je pouze název pro kvasný pochod bez přístupu vzduchu (anaerobní) , při němž bakterie vyrábějí z jednoduchých sacharidů (hlavně mono-, di- a oligosacharidů) kyselinu mléčnou. Přidávání mléka, nebo mléčných výrobku při fermentaci kukuřice je naprosto zbytečné, protože s bílkovinami to nemá absolutně nic společného.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -