Domů Novinky KAUZA KATLOV: Kapraři zasednou za jednací stůl. O čem budou jednat? Chtějí...

KAUZA KATLOV: Kapraři zasednou za jednací stůl. O čem budou jednat? Chtějí zastavit převážení kaprů

- Reklama -

I když to na začátku vypadalo všelijak, tak organizátoři akce s názvem Výzva 2016 to dokázali! Za jednací stůl tak nakonec skutečně společně zasednou známí kapraři spolu s funkcionáři ČRS. Teď je jedinečná šance něco změnit! Zúčastnění rybáři a funkcionáři se pokusí navrhnout úpravy a změny, které v budoucnu zamezí převážení kapitálních kaprů ze svazových vod do soukromých revírů. Držme palce, aby se rybáři s funkcionáři skutečně dohodli, a aby to dobře dopadlo…   

Tip: Rozdáváme nadupané boilies ZDARMA!

Organizátoři zatím zveřejňují pouze kusé informace. Zatím víme, že akce Výzva 2016 proběhne 24. 6. v 17 hodin. Organizátoři akce pro tuto příležitost zamluvili salónek v jedné restauraci nedaleko Prahy. Velkou otázkou je, kdo na tuto akci dorazí. To zatím organizátoři nezveřejnili. Už teď je ale jisté, že organizátoři rozeslali vybraným lidem pozvánky. Teď už se jenom čeká, kdo pozvání přijme.

Podle posledních spekulací se možná na této akci objeví i známí rybáři David Fořt nebo Honza „Carpkiller“ Hubka. Organizátoři pro hladší průběh celého jednání vymezili pouze 25 míst. Ale kdo volné židle obsadí, ukáže zřejmě až čas. Pravděpodobně to ale budou známá kaprařská jména a významní funkcionáři z ČRS.

Tuto akci svolali organizátoři na popud nedávné kauzy Katlov, kdy rybáři poukazovali na údajné převezení kapitálních kaprů ze svazových vod do soukromých revírů. Nutno podotknout, že toto obvinění Jakub Vágner, který má jezero Katlov pod svými křídly, odmítá. Přesto! Obrovská vlna rybářské nevole donutila některé rybáře k činu. A proto vznikla akce Výzva 2016.

Tip: Rozdáváme nadupané boilies ZDARMA!

To, co se bude na Výzvě 2016 projednávat, taky ještě není jisté. Organizátoři jenom nastínili, že by rádi projednali body, které by mohly zastavit převážení kaprů ze svazových revírů do soukromých lokalit. O jaké úpravy nebo návrhy by se mělo jednat, ale ukáže až samotné jednání s názvem Výzva 2016. Přesto, velkým úspěchem už je to, že poprvé v historii se organizátorům povedlo posadit za jeden stůl významné kapraře a funkcionáře, kteří chtějí změnu. Uvidíme, jak to dopadne…

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Tedy chytám bez mála 25 let ale nikdy by mně nenapadla taková blbost jako je zamezit lovícímu rybáři (držiteli povolenky k lovu ryb) aby s přisvojenou rybou splňující zákon o rybářství (míra, hájení, způsob lovu, počet ušlechtilých ryb apod…) mohl nakládat dle vlastního uvážení. Když chytnu 69cm kapra na Vltavě tak si jej snad mohu dát na zahradu do vlastního rybníku ne ?
    Není to to samé jako rybu přisvojit, zabít a sníst ? Prostě ryba ze svazového revíru zmizí a basta…
    A nebo jde o něco jiného ? Pokud ano, co se tedy děje ? Oč jde ? :O

  2. Taky nějakej ten pátek chytám a myslím, že brát od vody rybu (kapra) velikosti 70 cm a výše je veliká hloupost. Ryba této velikosti nemá v přírodě kromě ČLOVĚKA a trofejních sumců pomalu žádného nepřítele a proto může zajistit za určitých podmínek další populaci kaprů několik let po sobě a potěšit nejednoho rybáře krásným soubojem a památeční fotkou. Jednoznačně jsem proti převážení ryb do soukromých revírů a taky jsem pro stanovéní spodní a horní hranice pro přivlastnění ryby. Dále bych upravil i počet přivlastněných ryb na počet (kusů) nebo na kilogramy na jednoho lovícího. Když vidím že někdo má v sumářu vypsaných třeba 50 ks kapra v průměru cca 2,5 kg = 125 kg kapra tak je mi zle když si představím ten počet členů třeba v MRS. Potom se můžou všichni chytat u vody za vlasy a vést řeči o zarybnění našich vod ale ať si každý nejdřív sáhne do svědomí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -