DomůNovinkyKilo vánočního kapra bude stát až 110 korun! Ryby budou dražší kvůli...

Kilo vánočního kapra bude stát až 110 korun! Ryby budou dražší kvůli suchu!

- Reklama -

Rybářství Třeboň se připravuje na blížící se vánoční svátky. Mnohé rybníky jsou již vylovené, další teprve přijdou na řadu. Už teď ale rybníkáři ví, že letošní vánoční kapři budou dražší. A to až o 10%. Koncová cena za kilo vánočního kapra tak může na stáncích dosahovat až 110 korun. Za zvýšení ceny za ryby stojí především vyšší výrobní náklady, které rybníkářům způsobily letošní silná vedra.

Ceny se budou lišit podle oblastí. V některých koutech republiky totiž nebyla vedra tak silná. „Jsou regiony jako západočeský, východočeský, jihomoravský, kde jsou problémy ještě daleko větší než v jihočeském regionu. To se projeví na ceně! Na základě toho, co se odehrálo letos – sucho, vyšší cena obilí, problémy s kyslíkem – rybáři nemohli krmit. Odpovídá to situaci, jaká je,“ řekl iDNES.cz Rudolf Provázek, který je předsedou představenstva společnosti Fish Market.

Nejnižší cena za vánoční ryby se očekává právě v jihočeském regionu, kde se vánoční kapři ve velkém „vyrábí“. V dalších krajích může cena vyrůst například i kvůli dopravě. Cena vánočního kapra by se měla na stáncích pohybovat okolo 100 korun za kilo, a 110 korun za kilo výběrového.

Cenu vánočních kaprů pak může ještě „španovat“ export. Čeští kapři totiž ve velkém zamíří i do zahraničí, například do Polska. „Polsko je jeden z nejvýznamnějších odběratelů České republiky a jsou na téměř polovičním výlovu oproti situaci před 15 lety, a to doplňují dovozem hlavně z České republiky a Maďarska,“ vysvětluje Provázek.

Rybářství Třeboň je největším „výrobcem“ sladkovodních ryb v Evropě. Tento podnik chce na podzim ze svých 250 rybníků vylovit neuvěřitelných 2200 tun ryb, z největší části kaprů. Rybářství Třeboň se tuzemské produkci sladkovodních ryb podílí z 15 až 18%. Celkově hospodaří na 440 rybnících o výměře 8000 hektarů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -