Domů Novinky Konec pytlačení: Na Lipně budou "úřadovat" profi porybní! Rybáři totiž častěji porušují...

Konec pytlačení: Na Lipně budou „úřadovat“ profi porybní! Rybáři totiž častěji porušují pravidla

- Reklama -

Jihočeský územní svaz nedávno zveřejnil velmi zajímavá data o působení jihočeských porybných na tamních svazových revírech. Výsledky jsou opravdu zajímavé. Porybní na jihu Čech v roce 2017 provedli přes 25 tisíc kontrol zaznamenaných v povolenkách rybářů. A zadrželi více jak 360 povolenek. Nejčastějšími přestupky proti rybářským pravidlům je chytání na více prutů, ponechávání si více ryb nebo chytání v místech, kde je to zakázáno.

Přinášíme kompletní přepis zprávy o činnosti jihočeské rybářské stráže v roce 2017:   

V Jihočeském územním svazu k 30. 11. 2017 působilo 609 členů rybářské stráže (550 s územní působností a 59 s místní působností). Tito členové rybářské stráže provedli 25 250 kontrol zaznamenaných v povolenkách rybářů. Celkem bylo v roce 2017 zadrženo 365 povolenek. Zde je vidět velký nárůst zadržených povolenek oproti roku 2016, kdy bylo zadrženo 225 povolenek. V roce 2017 bylo 646 přestupků řešeno zápisem rybářské stráže do povolenky. Na revírech bylo hlášeno 31 případů pytláctví a na chovných vodách 12 případů pytláctví.

Nejčastějšími prohřešky rybářů jsou:

  • lov na více udic než je dovoleno
  • nezapsané ponechané ryby
  • lov v místech, kde je zákaz rybolovu
  • větší množství ponechaných ryb než je dovoleno
  • lov mimo stanovenou denní dobu lovu
  • ponechání podměrečné ryby

V letošním roce budou působit v Jihočeském územním svazu 3 členové profesionální rybářské stráže a 20 členů poloprofesionální rybářské stráže. Členové profesionální rybářské stráže se ostraze revíru budou věnovat na plný pracovní úvazek a jejich hlavním působištěm bude ÚN Lipno a ÚN Hněvkovice. Členové poloprofesionální rybářské stráže byli vybráni tak, aby bylo rovnoměrně pokryto celé území Jižních Čech a byl tak zajištěn dozor na všech revírech JčÚS. Tito členové rybářské stráže se budou zaměřovat především na kontrolu rybářů a dodržování rybářského řádu. Budou ale také dohlížet na vysazování ryb, kontrolovat označení revírů, pořádek na revírech a další činnosti spojené se zkvalitněním revírů.

Zdroj: Jihočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Velký nárůst sebraných povolenek. To by mě zajímalo kolik přesně z toho je za chytání v noci. Taková kravina, RS si akorát honí ego na slušných rybářích co mají uklizeno pouští ryby a holt to nechají v noci nahozený. Tragédie, čest výjimkám. Kdo chytá pytláky je opravdový porybný před takovými klobouk dolů. Ne před rádoby profíky co nás za naše peníze akorát buzerujou a nahání po nocích jestli někdo náhodou nespí a podobný kraviny. To ať místo profi radši koupí násadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -