DomůNovinkyLIKVIDACE RYBÍHO RÁJE NA LABI: Politici chtějí nechat zlikvidovat nejkrásnější úsek Labe!...

LIKVIDACE RYBÍHO RÁJE NA LABI: Politici chtějí nechat zlikvidovat nejkrásnější úsek Labe! Kvůli lodní dopravě!

- Reklama -

Slavíkovy ostrovy. Jeden z nejkrásnějších úseků Labe, který leží kousek od Pardubic, je v ohrožení! Proč? Politici z Pardubického kraje chtějí totiž Labe splavnit až do Pardubic. A to znamená jediné! Zlikvidování unikátního prostředí, kde žijí i chráněné druhy živočichů a rostlin, a kde se také velice dobře daří rybám. Ve stavebních úpravách, které by tento jedinečný úsek Labe zlikvidovaly, zatím úspěšně brání ochránci přírody…

Ten, kdo někdy byl na Slavíkových ostrovech, dá jistě za pravdu, že se jedná o jeden z nejkrásnějších úseků na řece Labi. Krajina, kterou tvoří lesíky a louky, vypadá jako z pohádky. To samé platí o samotné řece a i o slepém rameni. Jenže tohle politiky nezajímá. Jejich plánem je zničit Slavíkovy ostrovy ve prospěch lodní dopravy. Zveřejněné plány hovoří jasně. Plavební kanál má vzniknout nedaleko Přelouče. A z toho vyplývá jediné – konec Slavíkových ostrovů.

Tip: Získejte naviják ZDARMA!

A politici z Pardubického kraje se nehodlají svých cílů vzdát. Na stavbu plavebního kanálu už je vybraná firma a připravené jsou i peníze. Jenže stavba ještě nezačala. Proč? Proti tomuto zásahu do unikátní krajiny stojí ochránci přírody.

Ti dokonce celou záležitost dohnali k Nejvyššímu správnímu soudu. Jak celý případ dopadl? Ochránci vyhráli. A na jejich stranu se přidal i další silný spojenec – ministerstvo životního prostředí. Ministerstvo uvedlo, že není jasné, proč je splavení řeky v tomto úseku tak důležité. Je vybudování plavebního kanálu ve veřejném zájmu? Převažuje tento zájem nad ochranou přírody unikátního prostředí? Toto jsou otázky, na které chce ministerstvo životního prostředí odpovědi. Jinak nehodlá na svém postoji nic měnit.

 

O co politikům z Pardubického kraje jde?

Tento případ má velice zajímavý podtext. Proč politici z Pardubického kraje tolik trvají na splavnění Labe až do Pardubic? Je tato stavba opravdu tak důležitá? Má pro tamní „ekonomiku“ lodní doprava výraznější význam? Je možné, že lodní doprava vylepší tamní situaci? Ať už se jedná o zvýšení turistického ruchu, anebo o lepší dopravu surovin či zboží? Zdá se, že otázek je více než odpovědí.

Tip: Získejte naviják ZDARMA!

Pravděpodobně hlavním „motorem“ celé akce je to, že stavební úpravy na daném úseku Labe mají vyjít na 3 miliardy korun. Otázkou je, zdali tyto peníze Pardubický kraj „nevyhodí oknem“ jen pro pár lodí, které do Pardubic zavítají…

Poznámka redakce: Co si o celé situaci myslíte? Vyjádřete se v diskuzi! Děkujeme!

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -