Domů Novinky Máme toho dost! Protest proti vedení Českého rybářského svazu proběhne na konci...

Máme toho dost! Protest proti vedení Českého rybářského svazu proběhne na konci března! Známe podrobnosti

- Reklama -

Jeden z hlavních organizátorů protestu proti současnému vedení Českého rybářského svazu Josef Dytrych zveřejnil, kdy demonstrace proběhne. Protest se bude konat v sobotu 30. března od 11:30. Demonstrace proběhne před sídlem Českého rybářského svazu v Praze 10. Organizátoři vyzývají všechny rybáře, aby se dostavili vyjádřit svůj nesouhlas. Rybáři, kteří se zúčastní demonstrace, chtějí tímto způsobem vyjádřit nesouhlas se současným děním ve vedení Českého rybářského svazu.

„Protest proti vedení Českého rybářského svazu bude 30. 3. 2019 v sobotu 11:30 hodin. Místo demonstrace je budova Českého rybářského svazu Nad Olšinami 282/31, Praha 10, Vinohrady,“ napsal konkrétní informace Josef Dytrych.

„Vážení rybáři, přátelé, a známí Petrova cechu. Rozhodl jsem se uspořádat pokojnou demonstraci na základě současné situace v Českém rybářském svazu. Místo je jasné – před objektem ČRS. Během této pokojné demonstrace bude předložen požadavek rybářů vedení Českého rybářského svazu, a taktéž tisková konference, kde vystoupí některé osobnosti Českého rybářského svazu,“ napsal před několika dny Josef Dytrych na Facebooku.

Celou vyhrocenou situaci rozdmýchal poměrně „nenápadný“ rozhovor předsedy Českého rybářského svazu Karla Macha pro Deník. V něm mimo jiné Karel Mach řekl, že dochází k účelovým podvodům při rozdělování peněz za celosvazové povolenky. To ale vzbudilo obrovskou „bouři“! Výsledkem je tak i demonstrace, která proběhne na konci března.

 

Vyloučení předsedy Macha z ČRS?

Rybář Josef Dytrych patří k nejhlasitějším kritikům proti současnému vedení Českého rybářského svazu. A právě rybář Dytrych včera zveřejnil informaci, že podává na předsedu Karla Macha kárné řízení, a že chce, aby předseda ČRS byl vyloučen z řad svazu. Důvod? Podle Dytrycha se Karel Mach dopustil špinění dobrého jména ČRS a členské základny. Josef Dytrych na sociálních sítích napsal:

Pan Karel Mach jako představitel ČRS se dopustil provinění proti stanovám, a to podáním rozhovoru 26. 2. 2019 pro Deník, kde pan Mach uvedl pro jmenovaný deník, že v ČRS se dlouhodobě objevují účelové podvody a zkreslení.

Tím přímo obvinil jednatele ČRS pana Štípka z porušování povinností jednatele ČRS ve správě cizího majetku, a taktéž mu tímto výrokem může hrozit trestní stíhání, což by vedlo k poškození dobrého jména ČRS a členské základny.

Tedy dopustil se hrubého porušení § 4 stanov ČRS Práva a povinnosti členů a hanobení dobrého jména svazu.

Navrhuji prošetření a vyloučení z řad ČRS.

Závěr: Dle tohoto článku tedy dojde ze strany pana Macha k trestnímu oznámení na jednatele svazu – pokud se jeho domněnky a slova potvrdí nebo nepotvrdí, a pak se dopustil provinění podle § 4 i vzhledem k faktu, že obvinění takového charakteru z úst člena svazu, co vykonává funkci předsedy ČRS, je zvlášť závažné a u veřejnosti včetně členské základny velice pobuřující.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Tak to už opravdu panům kaprařům hráblo ve věži? Předseda byl zvolen většinou delegátů, a když se to pár příznivcům Hýbnera nelíbí tak hodí na ČRS atomovku aby bylo po jejich? Co mi to jen připomíná… aha kejkle pražské kavárny že by lepším prezidentem byl ten který měl méně hlasů.
    Proč nebyl vyloučen Karel Nikl který veřejně nabádal k nerespektování doby lovu a stejná aktivita Lukáš Krása a „Noční rybolov není zločin .. ale porušení bližších podmínek, které latí jen pro někoho“. Asi budu na shcůzi hlasovat pro vyloučení kaprařů a sumcařů z řad ČRS. který jim nemůže nabídnout vhodné podmínky, musí trpět v bivacích u revírů, každý člen může zabít kapra přes 70cm.. až na pár vyjímek. To přece kapraři nebudou trpět a založí si vlastní svaz a vlastní revíry a budou konkurovat svazové rybařině.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -