Domů Novinky Kritika nepolevuje: Rybář chce vyloučit předsedu ČRS Macha z rybářského svazu! Vadí mu...

Kritika nepolevuje: Rybář chce vyloučit předsedu ČRS Macha z rybářského svazu! Vadí mu špinění dobrého jména organizace

- Reklama -

Ani po více jak týdnu od uveřejnění rozhovoru pro Deník s předsedou Českého rybářského svazu Karlem Machem, ve kterém řekl, že se při rozdělování peněz za celosvazové povolenky účelově podvádí, se situace neuklidnila. Někteří rybáři hodlají proti současnému vedení svazu uspořádat demonstraci, a rovněž chtějí, aby předseda ČRS Karel Mach byl vyloučen z rybářského svazu. S tímto návrhem přišel jeden z nejhlasitějších kritiků současného vedení Josef Dytrych. Ten tvrdí, že Karel Mach uveřejněným rozhovorem pošpinil dobré jméno Českého rybářského svazu a členské základny…

Josef Dytrych na sociálních sítích napsal:

Pan Karel Mach jako představitel ČRS se dopustil provinění proti stanovám, a to podáním rozhovoru 26. 2. 2019 pro Deník, kde pan Mach uvedl pro jmenovaný deník, že v ČRS se dlouhodobě objevují účelové podvody a zkreslení.

Tím přímo obvinil jednatele ČRS pana Štípka z porušování povinností jednatele ČRS ve správě cizího majetku, a taktéž mu tímto výrokem může hrozit trestní stíhání, což by vedlo k poškození dobrého jména ČRS a členské základny.

Tedy dopustil se hrubého porušení § 4 stanov ČRS Práva a povinnosti členů a hanobení dobrého jména svazu.

Navrhuji prošetření a vyloučení z řad ČRS.

Závěr: Dle tohoto článku tedy dojde ze strany pana Macha k trestnímu oznámení na jednatele svazu – pokud se jeho domněnky a slova potvrdí nebo nepotvrdí, a pak se dopustil provinění podle § 4 i vzhledem k faktu, že obvinění takového charakteru z úst člena svazu, co vykonává funkci předsedy ČRS, je zvlášť závažné a u veřejnosti včetně členské základny velice pobuřující.

 

Demonstrace? Více zítra v 9 hodin ráno!

Rybář Josef Dytrych patří k nejhlasitějším kritikům současného vedení Českého rybářského svazu. A právě on bude jedním z organizátorů demonstrace proti současnému vedení. Zatím se ví, že se demonstrace chystá – bližší informace ale rybářská veřejnost dostane až v pátek 8. 3. 2019 v 9 hodin ráno. To organizátoři sdělí podrobnější informace…

„Vážení rybáři, přátelé, a známí Petrova cechu. Rozhodl jsem se uspořádat pokojnou demonstraci na základě současné situace v Českém rybářském svazu. Místo je jasné – před objektem ČRS. Termín bude s předstihem oznámen tak, jak nám toto umožní městská čtvrť. Během této pokojné demonstrace bude předložen požadavek rybářů vedení Českého rybářského svazu, a taktéž tisková konference, kde vystoupí některé osobnosti Českého rybářského svazu,“ napsal před několika dny Josef Dytrych na Facebooku.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -