Domů Novinky Masakr na Moravě! Porybní zadrželi 39 pytláků a 105 povolenek! Mrkněte na...

Masakr na Moravě! Porybní zadrželi 39 pytláků a 105 povolenek! Mrkněte na zajímavá data

- Reklama -

Rybářská stráž na revírech Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko už přes půl roku používá aplikaci, která výrazně zjednodušila kontrolu rybářů. A hlavně! Moravskoslezský územní svaz má všechna důležitá data pěkně přehledně pohromadě. O jakých datech například mluvíme? Vedení moravskoslezských rybář ví, kolik kontrol členové rybářské stráže provedli, na jakých revírech se přesně pohybovali. Taky ví, kolik rybářů porybní zkontrolovali, anebo mají samozřejmě přehled o přestupcích. To vše díky jednoduché aplikaci pro rybářskou stráž…  

Díky dostupným údajům je namístě před moravskoslezskou rybářskou stráží fakt smeknout. Porybní na tamních revírech podle dostupných dat odvedli fakt kus práce! „Členové moravskoslezské rybářské stráže provedli více než 8000 obchůzek, při kterých bylo zkontrolováno téměř 25 000 rybářů. Pomocí aplikace je také evidováno 105 odebraných povolenek a 39 pytláků, jakož i 367 udělených napomenutí,“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

A bacha! Je třeba připomenout, že aplikaci nepoužívají všichni porybní z tohoto územního svazu. Přesto, už teď jich je zaregistrováno skoro dvě stě. „Do systému se za více jak půl roku zapojilo 181 členů z celkem 30 místních organizací,“ upřesňuje Moravskoslezský územní svaz. Některým porybným se do registrace pořád nechce, což je škoda, protože její používání je naprosto jednoduché.

„Při vývoji aplikace byl kladen důraz na její jednoduchost tak, aby byla opravdu dostupná pro všechny členy rybářské stráže. Každá MO, která o aplikaci projeví zájem, dostane přiděleny přístupové údaje k webové části, která po vyplnění údajů daného člena automaticky odešle na vyplněný mail jeho přístupový kód. Poté co si tento člen z Obchodu Play stáhne příslušnou aplikaci, zadá svoje číslo odznaku, přidělený kód a může zahájit kontrolu. Po příjezdu k revíru pouze zvolí zahájení obchůzky a poté se pohybuje na revíru, při kontrole rybáře provede pomocí fotoaparátu sken čísla povolenky a zadá výsledek kontroly. Nakonec obchůzku ukončí a zvolí, zda chce údaje odeslat na server ihned pomocí mobilních dat nebo až po připojení k wifi,“ vysvětlují moravskoslezští rybáři.

Obrovskou předností této aplikace jsou získaná data. Tento nástroj totiž například zaznamenává přesnou polohu porybných při jejich kontrolách. „Všechny údaje jsou pak shromážděny na serveru, který umožňuje získaná data jednak promítat do mapy podle požadavků, ale také umožňuje export dat do Excelu, kde je možné jejich další zpracování. Příslušní vedoucí tak mají v podstatě online přehled o činnosti členů RS a mohou ji pomocí těchto údajů také efektivně řídit. Mezi zajímavé výstupy patří například zobrazení míst s udělenými napomenutími či odebranými povolenkami na rozlehlých revírech nebo zobrazení jednotlivých kontrolních tras, které mohou ukázat, že na určitém revíru proběhlo sice mnoho kontrol, ale vždy pouze v určitém úseku. Výstupy do Excelu, lze pak efektivně zpracovat formou kontingenční tabulky a grafů,“ těší moravskoslezské rybáře.

Tato aplikace je zatím používána pouze v Územním svazu pro Severní Moravu a Slezsko. „Aplikace je v této chvíli dostupná pouze pro členy Moravskoslezského ÚS, který si její vývoj zadal a kompletně uhradil. Momentálně je pouze ve verzi pro Android, ale po vyřešení financování bude dostupná také pro iOS,“ ukončuje Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -