skingbranding-banner

Mezinárodní ostuda za 180 000 korun! Čeští rybáři zmasakrovali v Norsku přes tunu ryb


Pořádnou ostudu si uřízla trojice českých rybářů z Norska, která chtěla z této severské země propašovat 400 kilo rybích filet. Potíží ale je, že rybáři mohou z Norska vyvézt maximálně 20 kilo filet na osobu. Češi to tak „trošičku“ přestřelili! Rybáře odhalili celníci na hranicích Norska s Finskem. A celníci se s Čechy vůbec nemazali – trojice dostala pokutu 67 700 norských korun, což v přepočtu dělá asi 180 000 korun. 400 kilo rybích filet podle norských úřadů odpovídá asi 1,2 tuně ulovených ryb.

Norské úřady potvrdily, že čeští rybáři chytali v Norsku zcela legálně s platným povolením. Připravených 400 kilogramů filet se pak trojice českých rybářů rozhodla odvézt v noci, kdy má celní úřad zavřeno. Jenže i tak sklapla past! České rybáře chytila kontrola. „Čeští rybáři se s pokutou smířili a na místě ji zaplatili,“ řekl ředitel celníků z města Kargasniemi Tom Olsen.

„Nemáme důvod věřit tomu, že o zákonech nevěděli. Dobře zvážili rizika a rozhodli se přejít hranice země v době, kdy byla celní zóna uzavřená,“ vysvětluje ředitel celníků. Celní kontrola sice zavírá v osm hodin večer, ovšem kontroly na stanici mnohdy zůstávají až do nočních hodin.

Podle norských úřadů lovci využijí jen necelou třetinu z ulovené ryby, zbytek vyhodí. „Dost to vypovídá o rybářské turistice,“ říká celník Tom Olsen. Podle výpočtů vychází, že 400 kilo rybích filet odpovídá asi 1,2 tuny ulovených ryb. Jen v letošním roce Norové zabavili 4532 kilogramů rybího masa. Letošní rok je v tomto směru bohužel rekordní! A nemalou měrou přispěli i Češi…

Motivace pašeráků rybích filet je obrovská! Maso je dost ceněné, a šance, že je chytí celníci, není příliš vysoká. Faktem prostě je, že celníci chytí jen malé procento pašeráků. Proto je tato masařina tolik na vzestupu. Českým rybářům se tak rybaření v Norsku pořádně prodražilo, a navíc zase trošičku přispěli k obrazu českých rybářů v této krásné zemi…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 548x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 164x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7124x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

 • Chudaci nemeli co jist a chteli zabezpecit hladovejici deti doma…..a to ze meli na pokutu v hotovosti 180.tis kc,byla jen shoda okolnosti :+).

 • Jezdím do Norska řadu let, s podobnými typy se, bohužel, setkávám na každém zájezdu. A to se chlubí, že jedou i 3x za rok. Prostě nepochopitelná ho..Ada.

 • Spíš očekávám pokračování ve stylu senzačního odhalení návnady na kterou chytali s uveřejněním odkazu kde se dá sehnat posledních pár kousků 😜

 • Humus, tady takový prasata by se měli zavírat a už nevypoustet.

 • No peciatka do pasu na 10 rokov by to vyriesila.
  Ale sa pytam ze kde bol majitel kempu.
  Ved to niekde museli mrazit.

 • Jistě je měli určitě pro sebe.
  Na pr…. 180 tis běžně nosím.
  Jen kšeftaři.1 800 000 tis pro
  každýho,doživotní zákaz
  vstupu a useknout ruce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.