Domů Novinky RESPEKT: Takhle se pracuje s mládeží! Na dětské závody přijelo 141 dětí!

RESPEKT: Takhle se pracuje s mládeží! Na dětské závody přijelo 141 dětí!

- Reklama -

Rybáři ze Středočeského územního svazu a hlavně také z MO Bělá pod Bezdězem si zaslouží velkou poklonu. V Bělé pod Bezdězem uspořádali dětský a mládežnický závod O pohár předsedy SÚS. A k překvapení všech se na břehu krásné vody Slon sjelo neuvěřitelných 141 dětí! Některé děti přijely o den dříve, aby na břehu revíru strávily noc u vody. Děti tak zažily naprosto jedinečný víkend, který si budou ještě hodně dlouho pamatovat. A o tom rybařina má být – o zážitcích a setkáních s novými kamarády! Palec nahoru!

„Nejprve musím poděkovat především své mateřské organizaci v Bělé pod Bezdězem za skvěle odvedenou práci, pak všem vedoucím rybářských kroužků, kteří na sebe vzali velkou odpovědnost a děti k nám přivezli, pochopitelně dětem – jednak, že přijely, ale i za to, jak se po celou dobu skvěle chovaly a pochopitelně velké poděkování patří našim sponzorům – spíše bych řekl přátelům středočeských rybářů, kteří věnují nemalé prostředky do našich dětí a bez nich bychom takto velké závody neuspořádali,“ uvedl Dušan Hýbner.

O děti bylo maximálně postaráno. Například pro zmíněné táborníky, kteří u rybníku Slon spali už den před závody, byla připravena jak chutná večeře, tak i vydatná snídaně. Jídlo dětem roznášeli brigádníci z MO Bělá pod Bezdězem.

Obrovský závod, který čítal 141 startujících, byl rozdělený do dvou kategorií. V první kategorii závodily děti do 15 let. Tuhle soutěž vyhrál Jakub Suchý z MO Neratovice, druhý skončil Petr Homola z MO Brandýs nad Labem a třetí místo patřilo Janu Dederovi (MO Český Šternberk). Kategorii od 16 do 18 let pak vyhrál Jan Kučera z bělské MO, stříbro bral Jiří Grégr z MO Bakov nad Jizerou a třetí příčku obsadila Alexandra Příhodová z MO Bělá pod Bezdězem. Absolutním vítězem v obou kategoriích byl pak zmíněný Jakub Suchý.

Nikdo ale neodešel s prázdnou! Organizátoři závodu připravili pamětní medaili a hodnotný dárek pro každého závodníka. Super!

„Závody jsou rok od roku lepší. Plní přesně to, s jakou myšlenkou jsme je zakládali – stmelují naši středočeskou rybářskou rodinu, jsou příležitostí ke vzájemnému setkávání a poznávání a vše probíhá v úžasné atmosféře. Já jsem fakt z letošního ročníku nadšený, což ještě umocňuje tak vysoká účast dětí. Často o sobě říkáme, že jsme hrdí Středočeši a tady, při těchto závodech, se potkává úplně všechno, na co musíme být právem hrdí. Jen ty ryby nedokážeme přemluvit, aby s dětmi více spolupracovaly… Ještě jednou děkuju všem, kdo se jakkoli podílel na tom, že naše rybářské děti prožily krásnou část víkendu,“ hodnotí středočeský předseda Hýbner.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský územní svaz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -