skingbranding-banner

Mistrovství světa v lovu kaprů v troskách? Kapraři se hromadně odhlašují!


Včerejší kauza, ohledně údajně převezených ryb ze svazových vod do soukromého revíru Katlov, který je spojený s Jakubem Vágnerem, nabírá na obrátkách. Kaprařům se prostě a jednoduše celá situace nelíbí, a proto to dávají pořádně najevo. Už od včerejška se tak například několik známých českých kaprařů odhlásilo z blížící se kvalifikace nebo ze závodu WCC 2016 na Nových Mlýnech. Jsme tak svědky dosud nepoznané soudržnosti a jasného vyjádření názoru, který česká, a vlastně i slovenská, kaprařská scéna nepamatuje…

Včera redakce InRybar.cz vydala krátký rozhovor s Vladimírem Krpešem, který jako první zveřejnil na Facebooku fotografie údajně převezeného kapra ze svazové pískovny do jezera Katlov. Za tu dobu se toho mnoho událo. Například dneska známý kaprař Honza „Carpkiller“ Hubka vydal na kaprařském webu carpfishing.cz velice ostré vyjádření k celé situaci. Svůj názor na tento případ zveřejnil na zmíněném webu i Karel Nikl.

A to není všechno. Od včerejška se na sociálních sítích i rybářských webech objevují prohlášení českých kaprařů, kteří odříkávají účast na kvalifikaci nebo i na samotném závodu WCC 2016 na Nových Mlýnech. Takže už teď je zřejmé, že pokud kapraři svá slova dodrží, tak česká i slovenská účast na věhlasném závodě velice prořídne.

Tato kauza se už týká i závodu WCCJ v Katlově. Z této akce, na které poměří své „síly“ mladí rybáři, se odhlásil tým ze Slovenska. O celé situaci jsme hovořili se známým slovenským kaprařem Ivanem Fabianem, který měl slovenským mladíkům dělat kapitána družstva.

ivan_fabianIvane, proč jste se rozhodli k tak razantnímu řešení? Opravdu odstupujete ze závodu WCCJ 2016?

Je to rozhodnutie nielen moje, ale celého tímu. Gro rozhodnutia som ponechal na chlapcov, lebo nechcel som im pokaziť zážitok z týchto pretekov výhradne len mojim rozhodnutím. Rešpektoval som ho.

 

Pojďme teď k samotnému WCC na Nových Mlýnech. Nebudeme si nic nalhávat. WCC je obrovskou akcí, která přinese i velkou publicitu. Myslíte si, že ze závodu odstoupí všichni čeští a slovenští kapraři? Přeci, jde o obrovský byznys, ne?

Tomu neverím. To sa nestane. Je to obrovská šanca pre promo značiek a to si nenechajú ujsť.

 

Pro kapraře, kteří na WCC chtějí jet, je to velice složitá situace. Co se stane, když se přece jenom někteří čeští nebo slovenští kapraři na WCC objeví? Jak bude podle Vás jejich rozhodnutí vnímáno ze strany české kaprařské veřejnosti?

Myslím si, že do vtedy bude celá kauza vyšumená. Horúce hlavy schladené a opäť príde realita súčasnej doby – biznis, ego a sebarealizácia.

 

Nemyslíte si, že by se měla podobná pozornost upřít i na jiné soukromé vody? Přece jenom, bylo by asi naivní si myslet, že se tohle nikde jinde neděje. Nebo jste jiného názoru?

Súhlasím. A chcem veriť, že budú rovnako tvrdé reakcie ako ku kauze Katlov, že to, čo sa deje, nie je len, lebo Vágner.

 

Jak podle Vás tahle situace skončí? Změní se něco k lepšímu, anebo to jednoduše „vyšumí“?

Verím, že táto kauza otvorí oči rybárom. Na ako dlho, to nedokážem odhadnúť. Ale určite si myslím, že to dlho trvať nebude. Je to však istý zdvihnutý prst nad tými, ktorý sa budú chcieť páchať takéto činy.

 

Redakce InRybar.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

VIDEO: Tvrdá rána pro Bohumila Kunu? Na jeho boilies si posvítí další úřad! Kdo tentokrát?

admin | přečteno: 1632x | 18.01.2021 | 2 komentáře

Známý rybář Bohumil Kuna připravuje nový e-shop, na kterém bude …

Úhyn ryb v oblíbeném revíru: Rybáři nové ryby zatím nasazovat nebudou! Proč?

admin | přečteno: 425x | 18.01.2021 | Žádné komentáře

Na severu Čech se nachází nádrž Farského, která je podrevírem …

Čachry machry okolo zákazu olova? Z Bruselu přichází podivné zvěsti! Co se stalo?

admin | přečteno: 1550x | 15.01.2021 | 1 komentář

V pátek 15. ledna měla Evropská komise představit návrh na plošný …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.