DomůNovinkyKapraři zuří! Jakub Vágner údajně převezl do Katlova kapitální kapry ze svazových...

Kapraři zuří! Jakub Vágner údajně převezl do Katlova kapitální kapry ze svazových vod!

- Reklama -

Rybářský internet zase ožil vášnivou diskuzí. Ta se rozpoutala potom, co na svém Facebooku známý rybář Vladimír Krpeš zveřejnil fotografii údajně převezeného kapra ze svazového revíru do jezera Katlov. Tedy do soukromého revíru, který patří Jakubovi Vágnerovi. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. A v posledních hodinách se na rybářském internetu objevují další fotografie kapitálních kaprů ze svazových vod, které měly podle některých rybářů údajně skončit v jezeře Katlov.

kaprFacebook známého rybáře Vladimíra Krpeše a na něm dvě fotografie (umístěně vpravo v textu). Na jednom obrázku je nádherný zdravý kapr, na tom druhém podobná ryba, která je výrazně pohublejší a ve zhoršeném zdravotním stavu. Co je na těchto fotografiích tolik pobuřujícího? Podle Krpeše má jít o jednoho a toho samého kapra. S tím rozdílem, že ve „zdravém“ stavu měl být tento kapr uloven na svazové vodě, na druhé fotografii je pak údajně ta samá ryba ulovena v jezeře Katlov.

kapr2Sám Vladimír Krpeš možná ani netušil, co jeho příspěvek způsobí. Za malou chvíli se zvedla obrovská vlna nevole ze strany kaprařů. A ti kromě ostré kritiky hledali i další kompromitující fotografie. V současné době tak na rybářských fórech například ještě koluje i další fotografie údajně převezeného lysce z Pálavských jezer. Kaprařská komunita tvrdí, že tato ryba zmizela z jihu Moravy a objevila se až v Katlově.

Na celý případ jsme se zeptali samotného Vladimíra Krpeše, který jako první na údajné převezení kapitálního kapra ze svazové vody do Katlova upozornil na Facebooku.

Pane Krpeši, mohl byste popsat, co se to vlastně děje? Chápu to dobře, že někdo převezl kapitálního kapra ze svazové vody do soukromého revíru? 

povoleniAno. Ta voda byla přibližně do roku 2006 svazovým revírem. Pak ji svaz vrátil provozovateli pískovny, neb se tam stále těží. Nevysazovali se tam defacto žádné ryby – pouze par dravců. Kapři, co zbyli po svazu, si žili svým životem. Pískovna pak začala vydávat přibližně 30 povolenek ke vstupu a rybolovu. Jezdilo nás tam pár a začali se chytat krásní kapři. Například ten můj – 20,5 kilogramů.

Nyní je ale zmíněný kapr v Katlově a vypadá, jak vypadá. Chci také upozornit na foto zadní strany povolení k rybolovu na dané pískovně – je na něm jasně psaná míra kapra od 40 do 60 centimetrů. Přesto někdo z pískovny tohoto trofejního kapra odvezl.

 

Jste si skutečně jistý tím, že jde opravdu o trofejní rybu, o které se tady bavíme?

Ano, jsem si jistý. Poznali ji i další kolegové, kteří ji také ulovili. Například Honza „Carpkiller“ Hubka, Petr Novotný z LK Baits nebo Petr Gavenda. Ale i další rybáři tu rybu poznali.

 

Chtěl bych se Vás zeptat, co si o celém případu myslíte?

Je to velké zklamání, vztek i lítost navzájem. Stále nemohu pochopit, proč má někdo potřebu krást ryby z vod, kde ta ryba vyrostla a žila svým životem.

 

A poslední otázka: Jak by se měla podle Vás kaprařská komunita zachovat? Jak by měla vypadat ta reakce na to, že někdo převáží kapitální ryby ze svazových vod do soukromých revírů?

Kapraři by se měli jednoznačně distancovat od onoho revíru i jeho majitele. A všech akcí, které pořádá. Je to špatný příklad pro naši rybářskou veřejnost a nastávající generace. Doba je dnes už jinde, než když začala éra soukromých vod. Dnes už se dají ryby koupit legálně od rybářských společností a producentů. A ne je krást! Líbí se mi postoj provozovatele rybářského webu carpfishing.cz, který se už veřejně distancoval.

Poznámka redakce: Snažili jsme se sehnat i vyjádření lidí z jezera Katlov. Ovšem k stanovenému termínu nám z jejich strany nepřišla žádná reakce, žádné vyjádření. Jen doplníme, že včera, když jsme chtěli pro naše čtenáře domluvit onlajn z WCCJ 2016, které se koná právě na jezeře Katlov, tak nám přišla reakce téměř okamžitě.

Diskuzi čtenářů najdete níže…

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

22 KOMENTÁŘE

   • Už to Tvoje uráženi trochu naznačuje, jak to Bude s Tvojí inteligencí – když už jsme si tedy začely tykat 😀 Narozdíl od Tebe vím o čem mluvím 🙂 S Panem Krpešem jsme měli spory každoročně – kdy nám do vody natahaly žiletkový dráty a sypali svinstva do vody 😉 mohl bych pokračovat ještě dlouho – ale s člověkěm podobně smýšlejícím to nemá cenu rozebírat. Je to jíž pár let ale člověk co bral ryby z ochraných pásem po nocích je u mě vydra a nezmění se, proto můj komentář je zcela na místě. Díky.

    • Pane Marku mohl by jste mi upresnit kde jsme my dva meli spolu spory? Nikdy jsem nikde zadny ziletkovy drat netahal stejne tak ryby z ochranych pasem. Nestacim se divit co to zde pisete. Dekuji za odpoved.

 1. Se koukam ze zavistivi pitomci se zase sesli pohromadě… Zase si vymyslite nekteri pani kaprari a i kdybysi toho kapra jakub prevezl do jineho reviru soukromeho tak ja osobme bych ho podporil aby ho nejaci nenazranci nevzali.. Zavidite Jakubovi to co dokazal tak se snazite ma nej sehnat spinu vsal ma kazdeho se ta voda vari i ma vas…

   • K čemu K70, když se stejně nedodržuje? Víte kolik trofejňáků mizí z takto označených revírů?
    Tady je potřeba vymyslet něco jiného.

  • Ty si jantar co ani neví co mluví, spousty lidí chytá větší, krásnější ryby, bez pomocí peněz a dalších lidí, kteří ti pomalu dají rybu na háček, kaprařina je očividně něco, čemu nebudeš nikdy rozumět

 2. Podle toho co zde čtu se pan Krpeš pasoval do role odborníka na ichtyologii, neboť tvrzení že z fotografie poznal že se jedná o tutéž rybu, aniž by měla na sobě charakteristické znaky je vskutku husarským kouskem.

 3. Kubiku tak mi prozrad copak pan Vágner dokázal?Já ti to zedy řeknu….úplný bobek….fotit se s rybami z vylovovani rybníků?Vysazováni ryb do vod kde přirozený druh stráda …jak na potravě tak na počtu?Dělání machra v zahraničí kde to za nej vše dělá štáb? Tak to ti tleskam chlapce

 4. Hosi ,je to otazka nabidky a poptavky.Pokud nebudou hladovy nektery kaprari,tak se rybam ze svazovych reviru nemuze nic stat.Nebo si myslite,ze mu ho daroval?

 5. O takové reklamě Vágner ani nesnil, dobře ho propagujete, nezapoměňte, že negativní reklama je taky reklama.

 6. Děkujeme panu Vágnerovi za perfektní reklamu pro českou kaprařinu. Ted už nejde o to jestli to udělal nebo ne, ale dost velký počet známých rybářů si o tom udělá krasný obrázek. A myslím že moc pozitivní nebude.

  • Tak jsem se konecne rozhodl po velke letosni priprave na nasi tuni ze vyrazim se svym bambusovim prutem a pokusim se to vyhrat.mam konecne velkou sanci vyhrat,protoze se vsichni odhlasili.P.S-samozrejmne ze si vsechny ty ulovky vezmu domu a pustim je k nam do tune.pristi rok bude mistrovstvy u nas. Takze lovu zdar

 7. Jsme přihlášeni na Katlov na rybářskou Akademii také, a po tom, co tuto akci začalo doprovázet, také uvažujeme o další účasti, ale hledám nějaké jasné důkazy o převozu ryb ze svazových vod. Zatím jsem našel jen tyto fotky zde u článku. Na první fotce je kapr ve výborné kondici, bez chybějících šupin. Na druhé je kapr – asi po výtěru ( dle jarního pozadí ) – nebo ve špatném výživném stavu, ale s chybějícími šupinami na boku. Tak velká ryba přichází těžko o šupiny v této velikosti. Dravec ji nenapadne, takže o šupiny přichází povětšinou v mnohem mladším věku. Šupiny nedorůstají a jsou pak dobrým identifikačním znakem. Může o šupiny přijít převozem, při velmi hrubém zacházení, což by asi zase nepřežila dlouho po vysazení. Jde tedy o skutečně stejnou rybu? Dle čeho tak dotyční soudí – ti co poskytli fotografie – jsem se ale nikde nedočetl.

 8. Koukali jste na tu fotku? Jediný společný znak, co tam já vidím, je skvrna po vyhojené ráně na skřelích – jděte se podívat před Vánoci do kádě, kolik kaprů tam takhle odřený skřele má!!! Na první fotce vidím nad břišní ploutví chybějící šupinu, na druhém fotu jsou řady šupin rovně bez přerůstání. Tak mi prosím někdo z vás, kdo tvrdíte, že jde o stejnou rybu, ukažte, kde jsou ty znaky, které Vágnera usvědčují????????????????
  Pan Vágner mi není zrovna sympatický, ale špinit někoho tak to mi taky nepřijde fér….
  Předem děkuji za jistě odbornou odpověď.

 9. Pane Vladimíre Krpeši,

  závist světem vládne. Je divné že Vám nevadí inzeráty typu – koupím kapra nad 15 kg.
  Takové inzeráty, ale Jakub Vágner neuveřejňuje.
  Až dokážete pro popularitu chytání stylem – chyť a pusť – udělat tolik, jako udělal Jakub, tak můžete kritizovat. Jinak by jste měl držet ústa a starat se o své problémy.

 10. Petru zdar. Osobne neznam ani jednoho z jmenovanych rybaru. Ale trochu jiz poznam lidskou zavist. A tady jde opravdu o hodne. Nejsem velky znalec, ale ryby mi opravdu nepripadaji stejne. Uvedena kauza mne donutila se podivat na stranky soukromeho reviru Katlov. A byl jsem mile prekvapeny nabizenymi sluzbami. Mozna kdyby takto to fungovalo i na jinych soukromych vodach tak by to bylo fajn. A mozna kdyby byl povolen celodenni lov i na svazovych vodach a pribylo poradnych kontrol tak by ubylo pytlaku a zejmena masaru. Jim ryby a rad si obcas od vody nejakou odnesu. Ale ne za kazdou cenu. A pro mne radeji ziva ryba v soukromem reviru nezli mrtva trofejni ryba na taliri. Howhg.

 11. Petru zdar všem rybářum kteří chytaj z vášně a z příjemného času stráveného v přírodě ,ne karp teamum a lidem,umyslně píšu lidem né rybářum, kteří chytají pro firmy které udajně tvoří kaprařský svět.Je to už par let kdy jsem podobnou aferu zažil,,možná si vzpomenete kauza Záhorka a Jurašíci-Aqvazona.Už tehdá jsem se zmínil že teamy honící se za fotkou trofejní ryby pro rybářské prodejny za účelem,bud finanční odměny nebo poskytnutí ryb.vybavení je špatné,vím že tito jakoby řybářtí machři dodávaj nejen fotky ale i trofejní ryby a všem nam známym dodejcum a prodejcum.Myslíte že tam Jakub seděl a čekal až mu ten kapr zabere a pak si ho odvezl,nebo mu ho někdo prodal???Vždyt ani nemusí vědět že tam takovou rybu má.Ta chyba je někde jinde,ne v Jakubovi.V žádném případě nesouhlasím s převážením ryb ze svazových vod do soukromých ale to musíme sebrat ještě hodně povolenek rádoby kaprařské elitě.Ještě se zmíním o učasti v této kauze p.Hubky- kaprkilera.Sám jsem mu osobně odebral povolenku minimálně třikrát a muj syn dvakrát za nepovolený spusob rybolovu. Jiný případ.V době kdy už byla platná k70 měl zasakované dvě ryby přez 10 a 15 kg,udajně na focení.I takové ryby možná plavou na Kaltově ale určitě ne s vědomim Jakuba.Osobně Jakuba neznám,jen si sám sobě musím přiznat že mu prostě závidím,prosím mluvím za sebe.RS Jezero Žernoseky Václav Záhorka

 12. Hubka je kašpárek ,,, a že by Vágner nevěděl co mu plave ve vodě to je víc než komické ,,, pardon to nemůžete myslet vážně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -