Domů Novinky Na jihu Čech závodili pytláci! Nesměli používat komerční rybářské vybavení

Na jihu Čech závodili pytláci! Nesměli používat komerční rybářské vybavení

- Reklama -

Hodně netradiční závod v lovu ryb se odehrál na jihu Čech na rybníku Lundárek v Nákří. Právě zde závodili v lovu ryb pytláci. Závodu se zúčastnilo více jak 30 pytláků, mezi nimi byly i děti. Podmínkou zúčastnění závodu bylo, že pytláci nesměli použít žádné komerčně vyráběné vybavení – jen kromě několika výjimek. Celý závod v pytlačení si získává čím dál větší popularitu…

Pravidla zněla jasně: Pytláci, kteří na rybníku Lundárek závodili, nesměli použít žádné komerčně vyráběné vybavení. Tedy kromě vlasce, háčku, olůvka a podběráku. Ovšem pořadatelé uvítali, pokud by pytláci používali podběráky domácí výroby. Někteří závodníci tak použili jen klacek a pytel od brambor.

„U zrodu této akce stál můj předchůdce Pavel Božovský a temelínská elektrárna ji od začátku pravidelně podporuje. Přestože jde o nízkonákladovou obecní aktivitu, nám to samozřejmě usnadňuje její organizační a finanční zajištění. Soutěž má od začátku vynikající ohlas, proto v ní budeme i nadále pokračovat,“ řekl Serveru jcted.cz starosta Nákří Miloslav Jodl.

Akce měla opravdu luxusní atmosféru! Závody v pytlačení doprovázel příjemný oheň, který zdárně odolával nepříjemnému počasí. Do okolí se linula nádherná vůně opékaných ryb a rozlévaly se teplé a studené nápoje.

NEPŘEHLÉDNĚTE: To je SMRAD! Levné boilies KAPRPRO hnijící červ za pár korun!

Na závody se přijeli podívat i lidé z širšího okolí, jako například pan Karel Berger z Českých Budějovic: „Poprvé jsem tu byl loni. Je to tu úžasné, báječná atmosféra a příjemní lidé. Proto jsem se přijel znovu podívat a načerpat trochu pohody.“

Jelikož doba jde dopředu, tak moderní pravidlo chyť a pusť vyznávali i pytláci na těchto závodech. Z rybníku tak nezmizela jediná ryba. Konečného vítěze určila celková délka jeho úlovků. Králem pytláků se stal Richard Šílený, který měl na kontě neuvěřitelných 112 čísel. V kategorii dětských pytláků pak vyhrál teprve čtyřletý Tadeáš Komzák s úlovkem 45 centimetrů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -