Domů Novinky Na Lipně řádí pytlák! Na položenou šňůru chytá trofejní candáty!

Na Lipně řádí pytlák! Na položenou šňůru chytá trofejní candáty!

- Reklama -

Náš největší svazový revír – nádrž Lipno – patří k populárním lokalitám, které navštěvují tisíce rybářů. Bohužel, už od pradávna je tato přehrada v hledáčku i nepoctivých lidí, například pytláků. Rybářská stráž z Jihočeského územního svazu nedávno zveřejnila fotografii dvou mrtvých candátů, kteří uhynuli na nastražené šňůře. A nešlo o žádné malé ryby! Větší candát měl 93 centimetrů! Prosíme všechny rybáře, aby nebyli lhostejní, a jestli u vody uvidíte nekalé chování pytláků nebo „rybářů“, pak prosím okamžitě volejte porybné nebo policii…

Na Facebooku jihočeské rybářské stráže se píše:

I takovéto věci se stávají na ÚN Lipno. Nějaký tvor (nebudeme mu říkat člověk, rybář a ani pytlák, neb si to nezaslouží) založil v chráněné zátoce (ochrana z důvodu rozmnožování ryb, zejména candáta) několik zakládek (šňůry s nástrahou přivázané ke kůlu), na které se chytli tito dva candáti 75 cm a 93 cm.

Protože si zakládku nepřišel ani zkontrolovat, oba candáti vyplavali již mrtví na hladinu a tak jsme je našli. Co k tomu dodat?

 

Profesionální a poloprofesionální rybářská stráž si na pytláka posvítí!

Už od roku 2018 působí v Jihočeském územním svazu 3 profesionální a 20 poloprofesionálních porybných. Konkrétně na obrovském Lipně pracují 2 profesionální a 6 poloprofesionálních rybářských strážných. Tito porybní se na Lipně pohybují jak přes den, tak i v noci, a to včetně víkendů. Přesto! Lipno je skutečně obrovské a není možné být všude! Proto apelujeme na slušné rybáře, aby před nekalostmi nezavírali oči a kontaktovali porybné! Za pomoc děkujeme!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: RS Jihočeský územní svaz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -