DomůNovinkyNa Máchově jezeře se může chytat z loděk! Na rybáře čekají trofejní...

Na Máchově jezeře se může chytat z loděk! Na rybáře čekají trofejní kapři, ale i dravci!

- Reklama -

Máchovo jezero čeká v letošním roce již třetí rybářská sezóna. Zahájení nové sezóny proběhlo 1. dubna, kdy mohli rybáři poprvé vyrazit na tuto krásnou vodu. Rybáři si Máchovo jezero oblíbili pro krásné prostředí, ale i pro trofejní ryby. V jezeře žijí nádherní kapři, ale i dravci. V letošním roce navíc rybáře čeká velmi příjemná změna – na Máchově jezeře mohou chytat z loděk!

Místní rybářský řád určuje celkem šest úseků vyhrazených pro sportovní rybolov ze břehu, kde lze chytat na udici od 1.4. do 30.11.2018. Pro letošní rok je novinkou lov z loděk, který bude zkušebně povolen v termínu od 1.9. do 30.11. Zakázáno je používání echolotů a plavidel se spalovacími motory. Po ukončení sezóny bude provedeno vyhodnocení a posouzení vlivu lovu z loděk na populaci dravých ryb a bude rozhodnuto, zda bude možné tento lov využít i v následující lovné sezóně.

„Řada rybářů si našla na jezeře svůj oblíbený způsob lovu. I rybáři ze vzdálenějších míst se k nám vracejí lovit opakovaně. Většina z nich byla s rybolovem spokojena. Mnozí si ulovili i „svoji“ pěknou rybu, jak je vidět z úlovkových lístků. Tam se objevují nejen kapři velcí 70 až 80 cm, štiky 80 až 90 cm, ale i krásní boleni, okouni a další druhy ryb“, říká Jiří Holub, ředitel Obecně prospěšné společnosti Máchovo jezero.

„Od výlovu v roce 2014 jsme do jezera postupně nasadili ryby již asi za 500 000 Kč. Zkvalitnění rybí obsádky, dorůstání vysazených ryb, dosazování nejen dravců, ale i trofejních kaprů, to vše předurčuje, že následující sezony budou stále zajímavější a lepší,“ popisuje Holub.

 

Užitečné informace o rybaření na Máchově jezeře

Rybářské závody: K začátku lovné sezóny na Máchově jezeře již tradičně patří rybářské závody. Jejich třetí ročník je letos plánován na 12. květen. Z důvodu omezeného počtu 60 závodníků je nutná včasná registrace nejlépe mailem na [email protected]. Podrobné informace o závodech naleznete na www.opsmachovojezero.cz.

Povolenky (roční, měsíční, týdenní či denní): Lze zakoupit, stejně jako v loňském roce, v infocentrech v Doksech, v sezóně pak také v Regatě Máchovo jezero, v hotelu Port, kempu Andrea, jacht klubu Staré Splavy či v Infocentru ve Starých Splavech.

Ceny: Rybářské povolenky zůstaly pro rok 2017 beze změn, tedy: sezónní 2 000 Kč, měsíční 1 200 Kč, týdenní 700 Kč, denní 200 Kč

Zázemí pro rybáře v jednoduchých vytápěných chatkách má ve své nabídce autokemp Klůček, v jehož sousedství je jeden z nejatraktivnějších rybářských úseků, určený pouze pro hosty tohoto kempu.

Více informací na www.opsmachovojezero.cz

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -